Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ki mit tud a Fullmetal Alchemi...

Ki mit tud a Fullmetal Alchemist című animéről?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, ki mennyit tud az animében szereplő alkímiáról, mert nagyon érdekel, én is azt kutatom. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy elméletileg csak kitaláció, de akkor is nagyon érdekel.
2011. jún. 9. 15:13
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim válasza:
Az alkímia középkori tudományszerű próbálkozás volt, aminek az egyik lényege az aranycsinálás volt. Ez tette le az alapjait a kémiának
2011. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:

Te akkor, valamilyen fan oldal szerűségre vagy kíváncsi inkább, ahol elmagyaráznak ezt - azt?

A neten, te idáig mennyit találtál?

2011. jún. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Éljen, megértettek!!! :')

Eddig sajnos csak egy ilyen oldalt találtam, azért is írtam még ki ide, hogy hátha többet tud valaki. Ha valaki ismer ilyen oldalt, akkor kommentelje már be, lécci.

Ja, meg Köszönöm az eddigi válaszokat! :D

2011. jún. 10. 07:07
 14/52 anonim válasza:
100%

Én láttam az animét. (a sima FMA-t és a brotherhoodot is, mindkettőben kicsit átértelmezik az alkimiát)

Azt remélem tudot, hogy a valóságban persze kivitelezhetetlenek ezek a dolgok. Mivel mi nem tudunk transzmutálni.


De én kifejezetten élveztem, hogy nem rugaszkodnak el a valóságtól az animében.

A szabályok egyértelműek. Egyenlő csere törvénye stb. A körök elvileg erősítőként működtetek, vagy egyszerűen a természet körforgását szimbolizálták. (ezáltal a lebontás és az újraalkotást is) (Ednek mikor tapsolt gyakorlatilag a testével/ben alkotta újra ezt a kört, neki ezért nem volt rá szüksége)

A sima FMA-ban elvileg az alkimisták ereje egy párhuzamos világból származott. (ami ha láttad tudod, hogy a mostani világunkra emlékeztetett) ha jól emlékszem, az ott meghalt emberek életereje került át valami formában Edék világába)

A testvériségben kétféle alkimía volt. A Xigniek valami fengh-sui jellegű energiaáramlást használtak. A Amestrisiek pedig a földlemezek mozgásának energiáját.


Alapvetően azt hiszem a régi Einsteini törvényszerűséget használhatták. Az anyag nem más mint az energia megjelenési formája. (E=m-szer c2-et) (akár a testet is felfoghatjuk energiaként: lásd sorozatban a bölcsek köve ugye halott emberek energiájából jött létre) Ha képes vagy az anyagot energiává alakítani, meg tudod változtatni a formáját, tulajdonságait, lebontani és újraalkotni tudsz. MI persze erre nem vagyunk képesek, de ha lenne ilyen adottságunk tudhatnánk ilyen dolgokat.


Ez engem is érdekelt, mivel én is írok egy saját sztorit, és én is törekszem a hitelességre. (az erők nem a semmiből varázsolódnak elő és igenis valós kémiai alapokon nyugszanak. PL repülő kiscsaj a levegő sűrűségét változtatja nem csak repked XD Vagy ha valaki mágiát használ, gyakorlatilag ugyanúgy ATP-t éget mintha futna. Nálam fémeket használnak bonyolultabb mágiákhoz. de ez hosszú XD)

2011. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

Köszi az infokat! :D

Egyébként, arra még nem gondoltam, hogy az anyag valóban energia az alkímia vonatkozásában. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy nem vagyunk képesek az anyag átalakítására, mint az animében, de a most kapott információk egy új gondolatmenetet indítottak el bennem, ami lehet, hogy segít megmagyarázni néhyány jelenséget az alkímiával.

Egyébként, lenne még egy kérdésem, Alfonz a Shamballa hódítójában azt mondta, hogy a homunkulusz katalizátor, és katalizálja azt ami áthalad a Kapun. A kémiában a katalizátor egy reakciót elindító, de abban részt nem vevő anyag, de a gépkocsikban azt hiszem, hogy valami szűrő berendezés. Melykre gondolt?

2011. jún. 11. 13:08
 16/52 anonim válasza:

Azt a részt még nem láttam.

De kémiailag a katalizátor olyan anyagot jelent, ami nem vesz részt a reakcióban, de gyorsítja, elindítja azt. Egészen pontosan kisebb aktiválási energiával is végbemehet a reakció katalizátorral mint nélküle. :)


Mondom ez a téma engem is érdekelt, mert a saját történeteimben én is szórakozok ilyen dolgokkal.

2011. jún. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:

Amúgy a személyes véleményem a rajzfilmről:

meg látszik, hogy ők, akció gyanánt is felhasználják az alkímiát, a transzmutációs körök gyors felrajzolásával, ami még tetszik is nekem, pedig elmúltam 25 éves, de a készítőket nem értem, ahogyan beletették a politikát, azzal korosztályt tévesztettek, mert ahogyan a rajzfilmben előadták, annak a megértéséhez, minimum gimnazistának kell lenned, hiába próbálták, minél jobban leegyszerűsíteni.

Amúgy meg, van még benne potenciál, vagyis a rajzfilmet még lehet folytatni, igaz, sokkal későbbi időkben, de én, az eredetire gondolok, illetve az 'egész estés lezáró rajzfilmre'.

2011. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

Hát ja, nekem se jött be a vége, főleg hogy odaát is maradhattak volna, teljesen mindegy melyik oldalról zárják be a Kaput. Meg egy picit morbid volt 13 éves fejjel látni a Németországot, meg az ott folyó dolgokat, amikről addig gőzöm sem volt, mert egy fél éve tanultuk csak töriből.

Nem tetszett, hogy szomorú a vége...

2011. jún. 11. 15:58
 19/52 A kérdező kommentje:

JAAA! xDD

.. hogy Amesztrisz kormánya!! xDD

Átugrottam a filmre... Nekem csak a 40. rész körül esett le, hogy ki mire készül xDD

Mondjuk elég érthető volt, miután kiderült, mindennek Dante állt a hátterében, meg a homunkuluszok.

2011. jún. 11. 16:00
 20/52 anonim válasza:

Ne keverd a két sorozatot. :)


Amestrisi cselszövés az FMA testvériségben volt, ami a manga alapján készült. :)


Dante pedig az eredeti sorozatban. (ami nem a mangát követi) És ennek a szériának a folytatása a Tales of Shambala. Mindkettő máshogy viszi a sztorit.


Nekem igazából tetszett a való világ ábrázolása, pláne, hogy igaz. Nekem inkább a testvériség sorozatban lévő Istenek bekeverése dolog idegesített.

Mondjuk nem tudnám megmondani melyik tetszett jobban a kettő közül, mind a kettőben voltak jó és rossz pillanatok. PL sima FMA-ban imádtam Lust-ot (aki a másik szériában nem kap akkora szerepet) Míg a testvériségben MIra Amstrong zseniális, valamint Kimbley karaktere is egész más jellegekkel bír :D

2011. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!