Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egy blogot szeretnék csinálni...

Egy blogot szeretnék csinálni csak nem tom milyen történet legyen vagyis én úgy vagyok vele hogy nem tudom elkezdeni ha valaki segítene elkezdeni egy történetet írni akkor a 2 részét márt megtudom minden áron szeretnék egy blogot, történetet írni?

Figyelt kérdés
Sziasztok :) :( + ahogy elképzeltétek a csaj a férfit arról egy képet is :) ha nem lehet akkor Linket +a nevüket tudom mennyi bajom van de nem tudom csak a 2 részét majd megírom csak az elsőt segítsetek :) de minél többen írok akkor én kiválasztom hogy melyik lesz oda rakva fel de a többi is azért folytatom és majd felhasználom :)
2011. júl. 8. 09:32
 1/3 Ivan Iljics ***** válasza:

Üdv!


Amennyiben novella vagy történet ügyében szerkesztőtársat, írótársat, lektort, kritikust vagy bétázót keresnél az email címem: misi.verhas@gmail.com


Nem teljesen világos a kérdésed: blogot vagy történetet szeretnél? Ha irodalmi műfajban tevékenykednél akkor abban tudok segíteni úgy hiszem. Ha blogot gyártanál akkor abban -, nem igazán irodalmi jellege miatt, nem tudok segíteni.

2011. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Novellát csak nem tom miről szeretnék :) +neveket se :( és segitséget szeretnék:)
2011. júl. 17. 20:56
 3/3 Ivan Iljics ***** válasza:
29%

Novella írásához először az ember mindig kiválaszt egy műfajt és (ez csupán javaslat) a mondanivalót. Ha arról szól egy novella hogy Pistike leugrott a boltba egy kenyérért és fizetett kettőezer-ötszázhuszonhét forintot akkor az nagy valószínűséggel senkit nem fog érdekelni, hacsak nem írsz olyan jól mint Örkény.

Ha ez megvan akkor számos nyitási forma közül válogathatunk. Például "in medias res" a dolgok közepébe vágva azzal nyitsz hogy "Julien Ivanovics végül megnyomta a gombot majd kinézett az űrsikló ablakán. A bolygó alatta néhány pillanattal később milliárd darabra szakadt." Ilyenkor az olvasónak esélye sincs megérteni mindez miért történt és csak ahogy kibontakozik a történet, ismerjük meg az előzményeket. Ennek a kezdésnek másik változata mikor azzal nyitsz hogy XY csinál valamit holott a valódi történet XZ-ről fog szólni és csak később derül ki hogy miért nyitottál XY-al. (Valamilyen kapcsolatban állnak vagy ilyesmi.)

Kezdheted a történetet egy körülírással. Pl.: "Csodaszép nyári reggel volt. A nap besütött az Akácfa utca 12. ablakán egyenesen Péterfi Péter szemébe. Péterfi Péter ez a kiváló férfiú 179 centi magasságával, barna hajával és mélyzöld szemével egyike volt az átlagembereknek. Mint ilyen ő sem állhatta ha a nap egyenesen a szemébe süt."

Stb. Leírhatod a tájat ahol játszódik, az embert, akármit.


Név ügyében. Kiváló névgenerátorok vannak a neten. Beütöd google-be: "Name generator". Ki fog adni egy angol nyelvű névgenerátort. Ha magyar név kell akkor pillants az első tárgyra a közeledben. Nálam: Pizzásdoboz. Vedd az első betűt: P. Gondolj az első névre ami P-vel kezdődik. Pál. Tessék, egy kiváló magyar név.


Remélem segítettem.

2011. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!