Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » T-i nem tartjátok furcsának,...

T-i nem tartjátok furcsának, ha valaki irreális (nak tűnő) összeget költ a hobbijára?

Figyelt kérdés

Most beszéltem egy ismerősömmel, aki éppen indult megvenni egy hangmodult (hobbiból zenél), mert le van akciózva, 800 ezer helyett "csak" 700 ezerbe kerül.


Nekem ez olyan furcsa, belegondolva, hogy más hónapok alatt sem keres ennyit. Ugyanakkor nem gondolom, hogy a szegényebbekhez kéne alkalmazkodnia, dehogy.


És mielőtt még megvádolnátok, nem irigy vagyok, nekem is van ennyi a számlámon, csak egy kis kütyüre elkölteni soknak találom (bár könnyű annak, akinek a gyöngyfűzés meg az olvasás a hobbija :)).


2011. aug. 7. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha neked is van hobbid ami annyira fontos akkor megérted. Ilyen egyszerű. Mivel téged a kütyük nem érdekelnek ezért nem tudod megérteni. Ilyen egyszerű.
2011. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk a vitorlázás a hobbink, az Adrián vagyunk egész nyáron, az kb:3x annyiba kerül, mint amit leírtál.Ha megtehetjük, akkor miért sajnálnánk rá a pénzt?
2011. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
erre hozhatom a férjem példáját, aki siklóernyőzik, ami használtan is több mint fél millió forintba van, plusz még a benzin és az olaj hozzá minden repülés alkalmával. Egy fizetésből élünk (ő keres én sajnos munkanélküli vagyok) de nem látja be, hogy el kellene adni, hogy ne legyen tartozásunk így marad a nadrághúzás, csak már nem tudom meddig. Úgyhogy más is van így.
2011. aug. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megteheti, miért ne? Biztosan neked is van valami álmod, hogy ha nagyon gazdag lennél, mit csinálnál. Én pl. ha nagyon gazdag lennék veterán autókat gyűjtenék, nyitnék egy luxus éttermet, állatmenhelyeket hoznék létre (vagy a meglévőkön segítenék), búvárkodnék. :)

És nem sajnálnám rá a pénzt, hiszen lenne miből.


21L

2011. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hobbi az hobbi, pl. az én szememben is szent és sérthetetlen. A saját kezeimmel raktam össze a motoromat, tulajdonképpen a hulladékfém kategóriából hoztam vissza, szóval valamennyire ragaszkodom hozzá. Nem beszélve az időről és a pénzről amit felhasználtam közben.

Egyébként ha nem lenne rá pénzem valószínűleg leadnám a rendszámot, eladni csak ha kenyérre kellene az ára a családomnak.

2011. aug. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!