Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a thriller és...

Mi a különbség a thriller és a horror között?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 15:30
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó: Ja, elrabol a texasi láncfűrészes nem ? -.-"
2011. jan. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
61%
SIMÁN :D:D
2011. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
35%

jajj, de hát a thriller sem történhet meg mindig...

pl.:

Hatodik érzék. Vagy ilyesmi...

2011. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
67%
Én messze kerülöm az ilyen filmeket, engem már Michael Jackson Thriller klipje is kikészít, bár nem hinném hogy a zombik ilyen jól mozognak...
2011. febr. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim válasza:
82%

Na, ez egy tök jó kérdés!


A tudatlanok azt szokták mondani, hogy a thriller az feszültség, a horror meg darabolás, de ez baromság! A jó horror éppúgy ügyesen kelt feszültséget, mint a jó thriller, és nincs benne belezés. Másik tévhite a tudatlanoknak, hogy a horror alantas műfaj. Ez is baromság! Kubrick Ragyogása például egy gyönyörű szép (horror)film. Nincs benne alantasság, zsenialitás viszont annál több.


De a kérdésre visszatérve... Talán úgy tudnám megfogalmazni legjobban, hogy a thrillerben a főszereplő borzongató helyzetekbe kerül, míg a horrorban maga a borzongás a főszereplő.


(De lehet, hogy ez is baromság.)

2013. jan. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Gallits Gábor Csaba válasza:
Én csak annyit tudok,hogy életemben eddig csak egy thrillert láttam(a címe Fehér zaj) és a két barátommal,akikkel megnéztük késő este egymást kísértük haza,de a horror filmeket simán végig nézem,mert nekem nem ijesztő,legfeljebb csak gusztustalan.
2015. febr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
Kubrick filmjének alapjául, Stephen King Ragyogás-a szolgál. És szerintem (és King is így nyilatkozik) A Ragyogás inkább triller mint horror. Főleg, hogy King mindigis inkább a triller irányába húzott. Téves az mikor mindenki azt mondja, hogy horror szerző, inkább a trillerek mestere. Persze vannam kiváló horror, krimi, és még remek fantasy könyvei is.
2015. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Shirochan válasza:
70%
capslock haver...
2015. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
80%
Mennyi hülyeséget össze tudnak írni emberek... Ez az eredménye annak, hogy arra nevelik a csöpp gyerekeket, hogy legyen saját véleményük. Azt hiszik, akkor is meg kell szólalni, ha nem értenek hozzá. Én nem értek hozzá, ezért nem mondok véleményt.
2015. júl. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
100%

Az utolsó mondta a legjobban. :D


Egy filmkritikustól idézek, de csak röviden, mert ezt a kérdést nagyon sokáig lehetne boncolgatni.


"A thrillert általában a bűnügyi műfajcsoportba szokás sorolni, és egy nagyon markáns hatásmechanizmus alapján definiálják. Maga Alfred Hitchcock, a műfaj nagy művelője is azt mondta, hogy thriller az, ami kellemes borzongást, feszültséget kelt a nézőben, míg ezzel szemben a horror a kellemetlen borzalom. Vagyis a thriller hatásmechanizmusa az úgynevezett suspenese-en alapul, mely egyszerűen a vágás révén, illetve az információk visszatartásával, a nézőpontok szűkítésével generál feszültséget a nézőben. Igaz, ez a hatáselem megjelenik a burleszkekben is (emlékezzünk Harold Lloyd, Buster Keaton vagy Chaplin hajmeresztő mutatványaira), de egyértelműen a thriller védjegyévé vált az idők során (Martin Rubin is kitér egyébként a suspense és a burleszk kapcsolatára Thrillers c. könyvében).


Ezen kívül a thrillernek persze vannak visszatérő tematikai elemei is. A bajba jutott nő („damsel in distress”) vagy a menekülő ember („running man”) jellemző karakterei a thrillernek. A hős általában passzív a filmek elején, és valamilyen láthatatlan, sokszor politikai erő veszélyezteti. Vagyis a thriller másik fő eleme a veszély, az állandó veszélyben lét. Legyen bár szó az Észak-északnyugatról (1959) vagy a Harrison Ford-féle A szökevényről, a thrillerben a hőst folyamatosan sakkban tartja vagy a halál, vagy az elfogás veszélye. Mert – s itt jön a kapcsolata a bűnügyi filmekkel – a hős gyakran keveredik bűnbe vagy esetleg a nyomozás révén maga is (potenciális) áldozattá válik. Ezért is rokonítható a film noirral a thriller, mert nagyon hasonló szituációkban láthatjuk mindkét filmtípus főhősét. A különbség persze az, hogy a konvencionális thrillerekben a hős idővel aktivizálódik. Persze, ha kéz-a-kézben jár a két műfaj, akkor a hős pont ellenkező utat jár be: aktív hősből passzív áldozattá válik, és a veszély elhatalmasodik vagy a bűnügy megoldatlan marad: az Éjszakai lépések (1975) vagy az Elemi ösztön (1992) is ide sorolhatók."

2016. febr. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!