Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Egy Harry Potter-fan segítségé...

Egy Harry Potter-fan segítségét kérem. Mi a válasz a kérdésemre?

Figyelt kérdés

Szóval.. először is bocsi, ha rosszul magyarázom:D

.Tehát vannak a varázsigék, és ugyebár ha kimondod, megvalósul, de valamelyik évben tanulják, hogy hogyan lehet szavak nélkül varázsolni, gondolattal. Egyszer leis nézik Harryt, azt hiszem emiatt..(talán Voldemort volt). És ha annyira ügyes valaki, hogy szavak nélkül varázsol, akkor az Avada Kedavrát miért mondja ki Voldemort,Bellatrix meg mindenki?? Azt miért nem lehet csak gondolatban kimondani? Na erre nemtudom a választ és már tisztára idegbeteg vagyok emiatt:D Pedig kiolvastam 2x is a könyvet, a filmeket is láttam sokszor, de ez nem rémlik.

Remélem tud valaki segíteni:)


2011. nov. 10. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Akkor olvastad, hogy tanította Mordon (vagyis nem ő), hogy az Avada Kedavra egy elég "nehéz" varázslat, a végrehajtásához nagy koncentrációra van szükség; valamint azt is tudjuk, hogy nonverbálisan nehezebb varázsolni, így valószínűleg azért mondják ki, mert úgy könnyebb. Amúgy vannak olyan varázslatok, amiket nonverbálisan is lehet használni, viszont úgy lehetséges, hogy gyengébb lesz a hatása, erre példa assz'em Doloov átka, aminek a nonverbális verziója eltalálta Hermionét, és mondták is, hogy ha teljes erejével találta volna el, valószínűleg halálos lett volna.
2011. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ááá köszönöm szépen:))
2011. nov. 11. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!