Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért nem mehetek 14 évesen...

Miért nem mehetek 14 évesen szórakozó helyekre?

Figyelt kérdés

Havejaim hívtak de anyukam nem enged! Az mondja azért mert semmi keresni valóm nincs ott!

De mondjuk még részeg se voltam csak anyi hogy dohányzom de anyukám abba beletörődött! Nagyobb tesvéremet(lány) is csak 16 évesen engedte el ilyen helyekre!

Neki most ezzel csak az a célja hogy ne legyek egy alkoholista csóró drogos?


2011. nov. 11. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen pontosan, teljesen igaza van, 14 éveseket még a legtöbb helyre alapból nem engednek be, másrészt nem akarja hogy bajod essen kint az utcán hazafelé. Ha házi buliba mennél főleg ott alvósba akkor tuti elengedne ha ismerősödhöz mennél, én is csak így engedném el, és engem is csak így engedtek el. Fiatal vagy még, tanulnod kéne, nem szórakozni, és a veled egykorúak már detox részegre isszák magukat meg az utcán randalíroznak, meg drogoznak. Ez van anyud csak vigyázz rád, és hidd el ha lesz gyereked akkor majd te is más szemszögből fogod látni a dolgokat.
2011. nov. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert 14 évesen még gyerek vagy, azért! Tanulj inkább, olvass, bármi! Egyáltalán nem neked való még a szórakozóhely! Nem attól lesz valaki nagyfiú, mert már volt részeg, és cigizik... nem. Ezektől csak szánalmas lesz... ne akarj közéjük tartozni!
2011. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen még gyerek vagy! Ezzel ha dohányzol és alkoholt fogyasztasz csak a pénzed megy el. Semmi más, nem leszel nagy gyerek, az egészségeden is látszódni fog majd évek múlva hogy problémád van. Ha nem tanulsz hanem csak bulizgatsz akkor semmi esélyed nem lesz a mai világban. Sok ismerősöm is így cseszte el az életét hogy az iskola helyett a szórakozást választotta, még érettségijük sem lett mert ott hagyták a sulit, és most örülnek ha gyárakban tudnak dolgozni azért hogy ihassanak, dohányozhassanak és ne haljanak éhen. Én meg inkább a suli mellett maradtam, van érettségim 3 szakmám amivel dolgozok, és mérnöki szakra járok levelezőn. Ezt annak köszönhetem hogy nem buliztam minden nap hanem csak hétvégenként akkor sem talaj részegre ittam magam, van pénzem van egy jó kis házam amit folyamatosan újítgatok fel, igaz örökség de az enyém! nem adtam el a pénz miatt nem ittam el az árát sem. Van egy jófej helyes barátnőm akivel már az összeköltözést fontolgatjuk ő is jól keres nem bulizik nap mint nap nem issza el a pénzét, igaz dohányzik de meg keresi az árát! meg dolgozik érte minden egyes nap! És már mindketten 25 év felett vagyunk és nem 15 év alatt. Ez nem mindegy. Engem a szüleim is csak házi bulikba engedtek el a haverjaimhoz egészen 18 éves koromig. És volt eredménye ennek a szigornak van eredménye. Még fiatal vagyok ugyan de látszik hogy már sok mindenem megvan. Úgyhogy te 14 évesen inkább tanulj, hogy jó középsuliba mehessél ha még általánosba vagy. Illetve legyen sok pontod a jó érettségiddel hogy egyetemre mehessél vagy tanulj ki egy jó szakmát amit jól megfizetnek. Hidd el ettől csak jobb lesz neked, és ne hallgass a haverjaidra mert lehet hogy csak a rossz irányba terelnek.
2011. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bánomisén ***** válasza:

Gyerek vagy még, tényleg mi keresni valód lenne szórakozóhelyeken? Még azt sem tudod, hogy ezt a szót egybe kell írni...

És miért dohányzol? Egy gyereknek az sem tesz jót, plusz a mama beléd vetett bizalmát sem növeli.

És miért dicsekszel azzal, hogy még nem voltál részeg? Természetes, hogy egy gyerek az alkohol közelébe sem mehet, nemhogy igyon belőle akár egy kortyot is.

Próbál belőled tisztességes embert faragni, de te masszívan ellenállsz. Ha olyan felnőtt lennél, mint amilyennek képzeled magad, akkor inkább hallgatnál anyukádra és belátnád, hogy vannak dolgok, amikhez te még kicsi vagy.

2011. nov. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát igen ezeket én is gondoltam!

3. válaszolónak anyi hogy már közép iskolába járok és pincér vagy CNC Esztergályos szeretnék lenni még nem tudom melyik mert a pincér tetszik de az esztergályost jobban megfizteik!

2011. nov. 11. 16:08
 6/7 anonim válasza:

14 éves vagy. elég fiatal vagy, nagyon sajnálom, hogy nem engedték el téged. inkább tanulj, koncentrálj a tanulásra, és akkor majd 18 évesen mész szórakozni. anyukád szeret téged, és félti téged

én 17 éves vok és már régóta nehezen kimegyek szórakozni, mert anyukám nehezen elfogadja, hogy barátaimmal járkálok. én soha nem hibáztatom őt, megértem őt! nagyon szeretem anyukámat, és örülök, hogy rám vigyáz, aggódik értem. gondolj bele, mi lenne,ha anyuka lennél, és a lányod mondjuk 10 évesen el akar menni szorakozni? simán elfogadnád? mi lesz ha találkozik idős emberrel és megöli? most nem rég halt meg, a barátnőm aki szintén hallássérült :(((( idős ember megölte, és neten ismertek egymást. nagyon vigyázni kell egymásra, magunkra, figyelni kell...nem ajánlom.

2013. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Középiskola.Egyben.Ne partizzál,tanulj meg írni
2016. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!