Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha valaki hetente egyszer...

Ha valaki hetente egyszer nagyon részegre, akár emlékezetkiesésig issza magát az már alkoholista? (heti 1-szer)

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 19:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Én már annak nevezném, de az ösvényt már kitaposta magának.
2012. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Libanyak válasza:
32%
Simán, és lehet hogy egyszer 1 vesével ébred egy aluljáróban.
2012. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nyilván nem szórakozóhelyen iszom magam p*

csa részegre, kinek van arra pénze? Otthoni, haverok társaságában gondoltam.

2012. jan. 6. 00:22
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

Minél többször csinálod, annál inkább függővé fogsz válni.

Ez olyan mint a cigi, h áhh én csak brahibol gyújtok rá. Észre sem veszi, s már nem tudja letenni. Ez nem játék, s az alkoholistáknak nem szép végük van. A szomszédom is ebbe halt bele. Kivették a fék bélrendszerét, a mája tönkrement s szép lassan belehalt. Szóval, ha még csak most kezdted el, akkor gyorsan hagyd abba.

2012. jan. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
75%

Egyáltalán nem. Az alkoholista jelentése alkoholtól fizikailag függő személy. Ez egy olyan állapot, amikor a szervezet annyira hozzászokott az alkohol jelenlétéhez, hogy képtelen a megfelelő működésre nélküle. Gyakori, de folyamatos alkoholfogyasztást igényel, amit képtelen adott személy kihagyni, még akkor is, ha tényleg akarja. Heti 1 részegség az lószar az alkoholizmus betegségéhez képest. Ha zavar, hagyj fel vele. Én is voltam heti egyszer részeg, néha igen durván, jellemzően rövid italoktól, mindezt 16-17 évesen. És egyszercsak úgy döntöttem, hogy ennek így semmi értelme és többet nem ittam. Ha alkoholista lettem volna (ami ennyi idő alatt és ilyen mértékű fogyasztásnál 0%-ig esélyes), képtelen lettem volna elvonókúra nélkül leállni vele.

Egy másik jelenség a pszichológiai függés valamitől, például alkoholtól. Az sem igazi betegség, bár az jelentkezhet már heti 1 alkalom esetében is, ha adott személy rosszul érzi magát, ha egy hét kimarad. De ez nem alkoholizmus, elhatározással leküzdhető, rosszabb esetben egy pszichológus segítsége jól jöhet, de tulajdonképpen felesleges. És ez nem is valódi függőség, és nem is feltétlen az alkoholtól érzi az ember, amit, sokkal valószínűbb, hogy a környezet, az alkohol hatására bekövetkezett állapot vagy az alkohol miatti megváltozott viselkedés az, ami hiányzik neki.

2012. jan. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 kajla válasza:
26%
Mindenképpen és igen veszélyes. Felesleges öntudatlanra innod magad, attól nem változik semmi, kivéve, hogy az egészséged megy rá a dologra. Közhely ugyan, de igaz: addig nem igazán becsüljük meg az egészségünket (se), amíg az megvan. De pl egy vesével szellemileg és testileg leépülve egy kicsit nyomorultabb az élet. Gondolkodj el ezen. Az alkoholt, ha most találnák fel simán betiltanák.
2012. jan. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

"Lényege az alkoholtól való testi - lelki függőség kialakulása, adott esetben - az alkohol hiánya esetén - elvonási tünetek megjelenése jelzi ezt a függőségi állapotot."

Forrás: [link]

Amíg nincs fizikai függőség, esetleg lelki sem, továbbá nem jelentkeznek elvonási tünetek (csak pszichológiai függés esetében is jelentkezhetnek, de az mögött jellemzően depresszió vagy szorongás áll, nem alkoholizmus), nem beszélhetünk alkoholizmusról, sőt még csak afelé tartásról sem. Nem bíztatok senkit az alkoholfogyasztásra, számos más, közvetett veszélyt is rejt magában, például az alkohol hatása alatt elkövetett bűncselekmény és/vagy adott személy saját vagy más testi épségének kockáztatása, sérülés vagy halál okozása, esetleg az alkohol hatásának mások általi kihasználása ugyanezek miatt. Továbbá veszélyforrás a lehetséges alkoholizmus kialakulása a későbbiekben, bár tapasztalatom szerint igen kevés heti gyakorisággal alkoholizáló emberből válik alkoholista.

De tegyünk rendet a fejekben, heti 1 segg részegség nem tekinthető alkoholizmusnak, abból ugyanis egyetlen határozott döntéssel kikerülhet az ember, elvonási tünetek nélkül. Tehát nem alkoholizmus. Fizikai függő, tehát alkoholista személy képtelen erre, mert ha meg is hozza a döntést, a szervezete továbbra is igényelni fogja az alkoholt.

Egyébként egy pszichológus mondta (ha lehet, nem nevezném meg): "Néha alkoholisták is kikötnek nálunk, belőlük sikerrel csinálunk gyógyszerfüggőket."

2012. jan. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 kajla válasza:
43%
1 (egy) seggrészegség valóban nem alkoholizmus, de itt a kérdező írta: "hetente egyszer nagyon részegre, akár emlékezetkiesésig issza magát". A hetente egyfajta rendszerességet tételez fel. Az alkohol rendszeres fogyasztása pedig függőséghez vezet.
2012. jan. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
73%
NEM. Csak kicsit vad, majd megszelídül. Gondolom 20-as 30-as éveiben van az érintett személy, annyi idősen meg mindenki ezt csinálja.
2012. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
70%
Semmiképp ne hidd el hogy ez alkoholizmus. Aki ilyet ír, annak elképzelése nincs miről beszél. Nagyon messze van ez tőle. Majd ha minden nap innod kell, mert különben feszkós vagy, akkor kezdj aggódni.
2012. jan. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!