Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » 1301 januárjában meghalt III....

1301 januárjában meghalt III. László magyar király;halálával magva szakadtt az államalapítástól uralkodó Árpás-háznak. Erre az időre az ország területe nagy része alig egy tucat báró kezére került. Hibák vannak benne és nem találom!?

Figyelt kérdés

itt a folytatása......

A Nyitrához közeli Rozgony mellett 1312. augusztus 15-én Károly Róbert hadai győzelmet arattak Aba Amádé fiai felett, akinek a támogatására Csák Máté is küldött 4700 katonát.

I. Károly hadseregének fő erejét a telekkatonaság adta-Gazdasági reformjainak kidolgozásában nagy szerep jutott a gazdasági ügyekét felelős nándornak.1342-ben került sor az első államiegyenes adó, a kilenced bevezetése. A elvidéki bányavárosokba Károly Róbert a bajorországi Kuttenbergből hozatott német telepeseket.14. sz. -banegyre több telepes érkezett küldöldről román soltészek szervezésében. Károly Róbert feleségül vette Lokietek Ulászló Katalin nevű leányát. I. Lajos tizenhat éves fejjel lépett apja örökségébe, gyenge királyi hatalmat és üres kincstárat kapva kezdhetett a kormánzáshoz.



DAMVACH ÁRMIN

OLÁPNUI ANIKÓ

NWKKELTAS ÁGOTA

STEKER MÁRTON

KOCELLKATINTI SÁRA

OKÜKÁSÁNO ERZSI

TENGRUN IMRE

MŐREZVÉP ARANKA

NYÚTOR MÁRTA

HORTOK NORBI

ezekben pedig vegyes-házi királyok neveik relytőztek el.megköszönném a segítséget!Köszönömm


2012. jan. 31. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
lol III. András , és Luxemburgi Zsiga akik jobban passzolnának a szómágiát meg hanyagold írd le magadtól az összeset
2012. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Árpás-ház <- ez jó. ;-)
2012. febr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
74%
Én erre mind tudom a választ de csak azért mert erre a levelezős töri versenyre én is jelentkeztem és ezt mi már mind megoldottuk de nemfogom elmondnai neked mivel azzal a saját munkámat átadnám másoknak akik meg szarnak gondolkodni csak leülnek a gép elé és irnak gyakorikérdések.hu ra egy ilyen szart.. Szánalom vgay.. Minek jelentkeztél ha nem is akartsz gondolkodni meg egyáltalán saját magadtól megoldani 1-2 feladatot......Nem szeretem az ilyen embereket
2012. febr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Még annyit segítek neked hogy azokban nem árpádházi királyok nevei vannak hanem adók, tisztségek, stb.. Mi is azthittük h nevek de ha jobban megnézed nem az :)
2012. febr. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
TE csak ne okoskodjál!Örülj ha tudtad,és ne kötegedjél,ha nincs jobb dolgod!Fáj,hogy kiírtam?Akkor meg csitulj be.ennyi
2012. febr. 6. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
az csitulj el , egyébként .p
2012. febr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

III. András halálával szakadt meg az Árpád-ház

A rozgonyi csata pedig augusztusban volt és nincs Nyitrához közel, mert felvidéki.

A telekkatonaságot Luxemburgi Zsigmond hozta létre a török támadások miatt, Károly idejében még nem volt.

Lokietek Ulászló lányát pedig Erzsébetnek hívták nem Katalinnak.

"gyenge királyi hatalmat és üres kincstárat kapva kezdhetett a kormányzáshoz"

ez sem igaz...Károly Róbert igenis szervezett országot, teli kincstárat, és hű bárói réteget adott át fiának.

Biztos van még benne hiba, nézz utána, ennyi amit tudtam.


háát...az ilyen kisilabizálós neves feladatokban nem vagyok valami jó...de az utolsó az biztos, hogy honorbirtok


Ha még valamire rájövök, akkor írok

2012. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!