Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha fényképezőgépet vásárolunk...

Rajmi97 kérdése:

Ha fényképezőgépet vásárolunk mit kell nézni? (NIKON)

Figyelt kérdés
Láttam olyan gépeket ami csak 12 megapixeles és az drágább volt mint a 16mp-s akkor mit kell nézni egy digitális fényképezőgépen? ( Nagy fekete NIKON márkájukra gondolok)
2012. máj. 15. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Pont a megapixelek száma a lényegtelen, csak ezt nyomatják (aki meg a nagy számokra ugrik, az beveszi).


Ne a kép mérete alapján akarj fényképezőt venni, mert attól nem lesz szebb egy kép, hogy nagy a mérete (persze 10 megapixel alatt ma már aligha kapsz gépet).

Inkább azt mondd meg, hogy milyen körülmények között akarsz fotózni, mennyit tudsz rá áldozni, mennyire komolyan gondolod a fotózást (munka, vagy csak kattintgatni), mennyire akarsz beletanulni, vagy csak a gépre bízni a dolgokat.

2012. máj. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából a természet fotó irányába gondoltam, csak ahoz kell egy jó gép és épp keresgélek az interneten de nem tudom mit kell nézni 50e FT és 100FT között kellene és ha lehet NIKON márkájú mert arról csak jót halottam. Ez menyire tűnik jónak? [link] ( és akkor most mit kell nézni? )
2012. máj. 15. 21:10
 3/6 anonim válasza:

"és akkor most mit kell nézni?"

Az előző válaszadó által leírtakat. Csak neked, lassabban leírva:

- milyen körülmények között akarsz fotózni,

- mennyit tudsz rá áldozni,

- mennyire komolyan gondolod a fotózást (munka, vagy csak kattintgatni),

- mennyire akarsz beletanulni, vagy csak a gépre bízni a dolgokat


Ebből válaszoltál (töredékesen) az elsőre (természetfotó), és a másodikra (50-100e)

Sokra nem mentünk vele, mert természetfotó a panorámázás, a rovarok makrózása, a madárfotó, a víz alatti fotó, stb.

Amíg nem tudjuk, hogy milyen elképzelésekkel és mit akarsz fotózni, addig vállalható választ se tud adni neked senki.

(De ha téged kielégít egy teljesen irreleváns válasz, akkor gép házának a színét kell nézni, hogy olyan gépet vegyél, ami tetszik neked - a műszaki tartalmától függetlenül)


ps.: megjegyezném, hogy nem csak nikon létezik, adott feladatra lehet, hogy egy másik gyártó _egy_adott_gépe_ pl. jobb választás lehet.

2012. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Így szétszedve a mondatokat már értem :'D. De mi az hogy mi az elképzelés? Simán természet fotós (hobbiként nem munka) ennél nagyon elképzelést nem tudok megadni. ( egyébként a linket amit adtam az menyire jó/rossz?)
2012. máj. 15. 21:38
 5/6 anonim válasza:

Jó, akkor a válasz helyetted:

- nem akarsz beletanulni,

- nem akarsz komolyan fotózgatni.

Gyakorlatilag csak kattintgatni akarsz, és kész.

Nem akarlak elkeseríteni, de így ez a bridge kicsit "sok" lesz neked, az igényeidet simán lefedi egy erősebb kompakt is. Ha akarod megveszed, de nem fogsz vele olyan képeket csinálni, mint egy "lelkesebb" fotoamatőr egy közepes kompakttal. (Régi szabály, és ma is igaz, hogy egy kép 15% technikai háttér, 85% fotós.)

2012. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
tehát ilyen képet akarsz, [link] , nulla ráfordítássl , hajrá :)
2016. okt. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!