Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes fotóznom?

Szerintetek érdemes fotóznom?

Figyelt kérdés

Még csak 12 éves vagyok, tudom ez kicsit kevés, de nagyon szeretek fotózni. Nem várok itt ilyen meg olyan dicséreteket, csak érdekelne, hogy mennyire jók a képeim. Nincs profi gépem, minek is lenne, a kezembe se adnák a szüleim :D Egy Sony Live-val fényképeztem ezeket. Kritikákat várok.

A képek: [link]

[link]

[link]

[link]



2012. máj. 17. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:

A képek átlagosak, de nem látszik bennük semmilyen indíttatás, csak pillanatképek szinte. A sima elkattintás is látszik bennük, mert nincsenek olyan beállítások elvégezve rajtuk, amitől például élesebb lehetne az, amit élesnek akarsz láttatni.

Ez lehet részben a fényképező hibája is, ha nem enged az automata beállítások kívül mást beállítani.

Ezen a szinten ez azért fényképezőfüggő dolog, mert ha nem te állítod be, hogy milyen záridő, rekesz, stb... értékkel legyen a kép csinálva, addig abban semmi egyéni dolog nem volt, csak a gomb lenyomása.


Függetlenül attól, hogy milyenek lettek a képek, ezek olyanok amit bárki meg tud csinálni, ha a kezébe adnak egy fényképezőt. Gyakori, hogy pár jól sikerült kép után rögtön felruházzák az embert azzal, hogy neki érzéke van a fényképezéshez. Igazából az ilyen nem itt kezdődik, és amíg nem tanulod meg a fényképezésnek legalább az alapjait, és nem szerzel be egy olyan gépet amin van legalább előválasztás (vagy használod ha van), addig nem is tudsz ebből a szintből kitörni, amit bárki el tud érni ha van egy fényképezője. De ezt ne sértésnek vagy leszólásnak vedd, mert nem is annak szánom. Időtöltésnek és hobbinak jó dolog, mert minél több képet csinálsz, annál jobban belejössz a dologba és fejlődik az egész, ha pedig még a tanulást is bevállalod és be tudsz szerezni idővel egy okos(abb) gépet, akkor majd elkezdődik az az időszak is, amikor tényleg te csináltad a képeket.

2012. máj. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kritikát, akkor egyenlőre megtartom hobbinak :)
2012. máj. 17. 17:02
 3/3 anonim válasza:
szerintem, nem is maguk a kép tárgyai (mert teljesen átlagos dolgokról is gyönyörű képeket látni) hanem a beállítások nem előnyösek, túl egyszerűek. Olvass el egy könyvet, hogy milyen tárgyakat milyen szögből kell fotózni hogy az jól nézzen ki,meg a technikákat, vagy ha ismersz olyat aki ért hozzá biztos megmutatja...
2012. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!