Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan érdemes képregény...

Hogyan érdemes képregény füzeteket tárolni, kell e védő tasakot venni?

Figyelt kérdés

Amugy nem rég kezdtem el a gyűjtést és dobozokba tartom , csak nem tudom hogy érdemes e ezekbe a képregény védő tasakokba belerakni??? vagy ha igen hol tudok venni?

Papir iroszer boltba?



2012. júl. 8. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A képregények egy része sajnos, ha nem megfelelően tárolod, idővel sérülni fog....

Ha például egymáson fektetve/állítva tárolod, akkor előfordulhat, hogy összefogják egymást a borítók....itt különösen a fehéres részeket tartalmazó elülső fedlapokkal van a gond...

A feketékkel, sötétekkel meg az a probléma, hogyha megfogod a borítót, a zsíros ujjlenyomat megmarad rajta....

Akkor ha egymáson fektetve vannak az újságok, akkor megtörik a gerincük...hajszál-repedések keletkeznek rajta illetve felperdülnek teljesen a gerincük mentén....



Több fajta méretű képregény-fólia van...a régebbi képregények (1940-1960-as évek, ha jól emlékszem) jóval nagyobb méretűek voltak, mint a mostaniak.

Hasonlítanak az iktatófóliához, csak nyilván direkt a képregény méretéhez vannak szabva (és átlatszóak)....elvileg még karton-lap is befér a fóliába, hogy ne perdüljön fel a képregény gerince a tárolás során illetve ne szenvedjen egyéb sérülést (külön gyártanak fehér karton-lapokat is a képregények tárolásához....)....elvileg még savasodásnak is ellenállnak egyes fólia-gyártmányok....hogy ne sárguljon meg a füzetek lapja...

Igaz, az inkább a régi füzetekre jellemző, mert a 90-es évek előtti képregényeket gyengébb papírminőségre nyomták, s ezek többsége eltérő mértékben besárgult....az oxidáció miatt.

Az újabb füzetek lapjai már más minőségűek, így azok elvileg nem sárgulhatnak be...


Itt láthatsz egy halom dolgot, hogy miket árulnak a képregény tárolásához (egy egész iparágat építettek ki rá :) ):

[link]


Képregény-tároló dobozok:

[link] ?dep=125030


Valaki a kedvenc vagy adott esetben ritka képregényét, kemény műanyag-gyártmányba pakolja...de ez inkább az amerikaiakra jellemző...(lásd 2-es fotó)


Én amúgy sima cipősdobozokban és 1-2 nagyobb dobozoban tárolom a képregényeimet...Nagyjából minden 10-ik képregény alá kivágtam egy karton-lapot (hogy ne perdüljön fel a gerincük) - mondjuk nekem szerencsém van, mert piac közelében lakom, így onnan gyűjtöm be, s vagdosom össze a dobozokat - s a képregények egy részét képregény-fóliában illetve műanyag-zacskóban tárolom...legalábbis azokat, amik szerintem értékesebb (legalábbis nekem) újságok...


1-2 oldal a tárolásról:

[link]


2008. április 6., vasárnap

Albumok tasakolásáról

[link]


Ha jól emlékszem a Panel képregényes szaklapban volt egy cikk is a tárolásról...bár ebben nem vagyok 100%-ig biztos....


Érdemes beruházni a képregény megóvásába, mert adott esetben, ha egyszer eladod őket, s újszerű állapotban maradnak fenn, akkor sokat érhet majd...illetve biztosan többet, mint egy sérült, szakadozott, kopottas, sárgás példány.


Amúgy miket gyűjtesz?

2012. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ hasznos volt. :D

Én is cipős dobozokba tartom. Minden félét gyűjtök

magyarból: xmen, marvel extra, régi csodálatos pókember

amerikaiból párat: wolverine, venom

De én inkább a könyveket szeretem tpb ket meg ilyeneket.


És amugy milyen tasakot használsz ?? ezeket a ki mondottan erre gyártottakat v lehet esetleg venni máshol .

Tudsz vmi helyet ahonnan lehet viszonylag olcsobban szerezni??

2012. júl. 10. 14:28
 3/4 A kérdező kommentje:
és te miket gyűjtesz?
2012. júl. 10. 14:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Current size tasakokat, azok passzolnak a mai amerikai képregény-mérethez...ezeket kimondottan ezekre gyártják..

Nem tudom, hogy hol lehet olcsón beszerezni...talán Comicsinvesten tudsz szerezni belőle...de jelenleg készlet-hiány van belőle.



"te miket gyűjtesz?"

Superman, Zöld Lámpás 5. sorozat, X-men és Uncanny X-men egyes korszakai, Wolverine, Spider-man stb.

De amúgy bármi szóba jöhet, mondjuk a rajzoló és író sem mindegy...

2012. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!