Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szomorú vagyok mert nem...

Szomorú vagyok mert nem tartottam meg a régi Donáld Kacsa kép regényeket, fog az valamennyit érni később?

Figyelt kérdés
ja és, A három kis kacsának a szülei hol vannak?????

2012. júl. 2. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azok már sokat érnek azoknak, akik szerették, de hiányos a gyűjteményük.


A három kiskacsa (Huey, dewey, Louie) Niki, Tiki és Viki Kacsa. A Kacsa a vezetéknevük, amiben az a különös, hogy az apjuk és az anyjuk vezetékneve is ugyanaz, de azok nem rokonok. Ez olyan, mintha, két Kovács vezetéknevű ember házasodna össze. Az anyjuk Della Duck, Donald ikertestvére, az apjuk nevét senki sem tudja, még maga Carl Barks sem, aki megteremtette az egész Donald Kacsa univerzumot. (Sem Al Taliaferro, aki Donald megjelenését és a kiskacsákat találta ki.)

A kiskacsák nagyon rakoncátlan gyerekek voltak, viccből petárdát tettek apjuk karosszéke alá, aki kórházba került, és addig Donaldnak kellett vigyáznia rájuk. Később rendbejött, a kiskacsák haza is mentek egy időre, végül végleg Donaldhoz költöztek. /forrás: Al Taliaferro képsorai/


Dagobert McCsipnek (Scrooge McDuck) két húga van, Matilda és Hortense. Hortense az anyja Donaldnak és Dellának, Hortense férje Quackmore. Quackmore anyja Elvira Duck, vagyis Kacsanagyi.


Én azért vagyok szomorú, mert megszűnt a Donald Kacsa Magazin, és helyette horribilis áron lehet ugyan kapni egy zsebkönyvet Massimo Fecchi rajzaival, de az nem ugyanolyan, mint Carl Barks és Don Rosa képregényei. régen volt egy képregénykönyv, az volt a címe, hogy Dagobert bácsi, az első 50 év (Life and Times of Scrooge McDuck), annak a rajzolója Don Rosa.

A képregényben Dagobert (Scrooge) gyerekkorától fogva követhetjük az eseményeket.

Bocs a litániáért, de mindig örülök, ha valaki érdeklődik a Donald Kacsa Univerzum iránt.

2012. júl. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szerettem :D még mindig szeretem,

viszont van nekem vagy 5 nagy fekete kemény borítású könyv amiben az elejétől benne vannak a képregények, sorrendben + pár írás róluk azt nagyon szeretem :D

2012. júl. 2. 20:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Magyar vagy külföldi kiadás? Melyik kiadótól, és mi a címük?
2012. júl. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Amúgy azon gondolkodtam hogy minden országba ugyan olyan újság jött ki? Vagy mindenhol más ? Amúgy norvég a könyvek, mert ott születtem, Linkelek , lapoz Es látod milyen komplett évjàratpk vagy hogy mondjàk 1951 től! [link]
2012. júl. 2. 21:18
 5/15 A kérdező kommentje:
Lapoz Es lot milyen.- után kimaradt a vessző bocsi
2012. júl. 2. 21:20
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja Es miért ilyen nevet adtak a magyarok a 3 kis kacsànak? Niki Viki ? :D az angol az nagyon Jo
2012. júl. 2. 21:22
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a fordító így akart egy kis humort csempészni a nevekhez, mint ahogy Ole, Dole és Doffen jól hangzik norvégul, magyarul olyan jó a Niki, Tiki és Viki. Meg, mert ilyen keresztnevek vannak, kivéve a Tikit.

Annyit tudok, hogy Lengyelországban, Ausztriában, Németországban, Szlovéniában és Szerbiában hasonlóan megjelent a Donald Kacsa Magazin, bár azt hiszem, Németországban most is vannak zsebkönyvek, Olaszországban meg csak van, olasz rajzolótól.

2012. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát a Norvég sem valami jó, de azt megszoktam :D és legalább fiusabb haha :D:)


amúgy köszönöm a választ!

2012. júl. 3. 13:57
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát ha norvég kiadványokat akarsz Magyarorszégon eladni, azok nem sokat érnek (gyakorlatilag 0Ft az értékük, mert senki sem érti azokat)...a magyar Donald kacsákat is döntő többségében 1 Ft és 300Ft közötti darabáron viszik a különféle aukciós portálokon...
2012. júl. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

nane mond hogy nem tudnak norvégul itt magyarba :D

én nem akartam eladni, csak kíváncsi voltam ,jó nézem nem így kellett volna össze állítanom a mondatom :P bocsánat

2012. júl. 4. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!