Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » HD adást lehet ingyen elérni...

HD adást lehet ingyen elérni vásárolt beltéri egységgel?

Figyelt kérdés
Digi tv-m van, de a régi beltérivel. viszont szeretném kihasználni a full hd-s tv-met,de ezen a beltérin lehetetlen. felhívtam a digit, de sajnos hihetetlen összegekről beszélt havi szinten ennek elérésében. ezért kérdeznélek titeket, hogy valaki tud valami olcsóbb megoldást hd minőség eléréséhez? gondoltam a beltéri vásárlására ami már alapból HDMI minőségben jön le, de ez félek kevés, mivel előfizetés nélkül nem megy. vagy mégis?
2012. okt. 18. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha HDMI vételre alkalmas földfelszíni beltéri egységet veszel, és rendelkezel tetőantennával, akkor minden további nélkül hét csatornát ingyen foghatsz.

HD adásokat általában a "királyi" csatornák adnak,ezeket is ingyen foghatod.

Egy ilyen beltéri ára 25-30 ezer forint, de megéri.

Természetesen ha van valami kábel hozzáférhetőséged, akkor párhuzamosan fogható az is, a kettőnek semmi köze egymáshoz.

2012. okt. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudnál nekem segíteni melyik beltéri az amit érdemes megvenni? Ugye akkor ebbe belemegy a digi kártyám is.
2012. okt. 18. 19:33
 3/11 A kérdező kommentje:
mikor boltban érdeklődtem azt mondták, hogy még plusz kell az előfizetés is a hd vételére.
2012. okt. 18. 19:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 3 éve vettem egy OPTIBOX beltéri HD egységet, gondolom azóta a választék bővült.

A fent említett 7 csatorna vétele ingyenes, ha valamelyik adó HD-ben sugároz, akkor azt úgy tudod venni, díjmentesen.

Természetesen van lehetőség kártya használatára is (ez a 7 adó kártya nélkül működik), erre akkor van szükség, ha csatornák vételi számát bővíteni akarod.

2012. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy továbbra is használok kábel szolgáltatót is, a HD egységet kifejezetten a HD minőség eléréséért vettem.
2012. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kszi a segítséget!

Még amit. akkor ebbe belehelyezhetem a kártyámat, amivel tudom nézni a fizetett csatornáimat pl. a digi tv-nél? persze csak az olyan modembe amibe behelyezhető kártya. pL. EGY ILYEN MEGFELELŐ LENNE ERRE? :

[link]


fOGYALMAM SINCS HOL KERESSEM, MELYIK A LEGJOBB MÁRKA ILYENBE, ÉS MI AZ A LEGKEVESEBB PÉNZ AMIBŐL MEGVAN EGY ENNYIT TUDÓ,MINT AMIT LEÍRTAM. hD MINŐSÉGBEN NÉZNÉM AZ OLYAN CSATORNÁT AMIT ÚGY SUGÁROZNAK, A KÁRTYÁT BETUDJAM HELYEZNI,ÉS NE LEGYEN DRÁGA. ENNYI LENNE AZ IGÉNYEM!


kÖSZÖNÖM ELŐRE IS!


sajnos nem figyewltem és nagybetüs lett, bocsi :P :)

2012. okt. 26. 18:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Amit kijelöltél az műholdvevő egység.

Neked ilyen, vagy hasonló egység kellene:


[link]


Ez akkor lenne célszerű, ha a kábel vétel mellett (vagy helyette) földfelszíni műsorszórást akarsz elérni.

Sajnos a kártyaleolvasóba digi kártyát nem helyezhetsz be (minden kábel szolgáltatónak megvan a saját beltéri egysége), ellenben a Mindig Tv kártyáját használhatod.

Megnyugtatásul, a full hd minőséget nem használhatod ki így sem, mert max. HD vétel érhető el.

Csak annyit még (tapasztalatból állítom, hogy a digitális és a HD adás közt árnyalatnyi a különbség.

2012. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm szépen a választ!Akkor valószínű kihagyom az életemből a közeljövőben ezt a beruházást. Én azt hittem a kártyát is tudja kezelni,mert egyszer egy elektronikai üzletben azt mondták már 25e körül van olyan vevő egység, ami kezeli bármely műholdas adások szolgáltatójának kártyáját.de én drágálottam 25-öt, így meg pláne ha csak épp hogy változik a minőség. Kár! Kicsit csalódott vagyok! De akkor kik veszik meg ezt a sok műholdvevőt, pár ingyen csatorna miatt? Tényleg és ezek pontosan melyik csatornák?
2012. okt. 26. 22:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Elbeszélünk egymás mellett.

Te műholdvevő beltéri egységben gondolkodsz.

Én DVB-T földi beltéri egységet ajánlok, amelynek a vételi minősége az időjárás változásai mellett sem változik.

A műholdvevőhöz tányér antenna szükséges, míg a földfelszínihez sima tető antenna.

Ahhoz. hogy hozzá férj HD adáshoz elég egy kártaolvasó nélküli alap készülék, amit a meglévő digi előfizetésed mellett párhuzamosan használhatsz (7 ingyen csatornát foghatsz, ebben a 3 királyi tévé sugároz rendszeresen HD adást).


[link]

2012. okt. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azthiszem értem, de nem biztos :) Bocsi az értetlenségem miatt,de akkor ezekszerint e már meglévő beltérim a digitől megmarad,és mellé rakom ezt, amin még plusz bejön az az ingyen csatorna. ezek pontosan mik? leírod nekem? akkor ebbe nem rakhatok digi kártyát, és nem helyettesíti a digis beltérit. Voltam elektronikai üzletbe, és ott egy kártyaolvasós beltérit ajánlottak,de mellé tűzte az eladó, hogy meg kell érdeklődni a digi tv-nél, hogy engedélyezik e a másik beltérit. ez 25 ezer volt, ezt előbb említettem is. Én amit elszeretnék érni konkrétan az az lenne, hogy legyen egy jobb minőségü, HDMI csatlakozásu beltérim, ami többet tud képminőségre is, és plussz csatornákra is, mint a digim. a digitől csak egy sima rca csatlakozásum van, szerintem már elve ez is ront a minőségen.vegy nem tudom jól? egy hdmi a hangon,és a képen is már alapból javít.Valami ilyesmi van a fejemben :)
2012. okt. 29. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!