Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Magyarázza már el nekem...

Magyarázza már el nekem valaki mi értelme van a vadászatnak?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm azt amikor lelőnek egy vadállatot, utána fényképészkédnek vele, pózolnak, hogy húú de nagyon ügyesek voltunk. LEvágják a trófeát,aztán annyi.

Lelövik az őzeket, a vaddisznókat, a szarvasokat, a rókákat, az ELEFÁNTOKAT, a zsiráfokat az oroszlánokat, a bivalyokat, az orrszarvúakat, MINDENT MINDENT ami él és mozog, mert az ember azt hiszi hogy mindenható, és minden ami ezen a világon él és mozog az őérte van... Gyűlölöm azokat akik kegyetlenül lelövik az állatokat, a sportvadászokat, a pénzes vadászokat, mi az hogy pénzt kérnek azért hogy lelőhessék a csodálatos szarvasbikákat? IDejönnek a külföldiek, elköltik a pénzüket és lődöznek össze vissza.

Ha már mindenképpen vadásznak miért nem íjjal, nyíllal teszik azt? Abban kihívás lenne igaz? Nem a vadászlesen kéne ücsörögni, és várni hogy az etetőhelyhez menjenek a szerencsétlen állatok és evés közben kilőni. A másik legundorítóbb dolog amit hallottam, hogy a bikákat a tehenekről lövik le párzás közben. Bárcsak a szarvasbika is fegyvert ragadna és lelőné azt a nyomorultat a feleségéről mikor éppen.....


Miért??? Mi értelme??? A dicsekvésen és az öldöklésen túl?


Agyonverni a fókákat, kilőni minden állatot?? Kipusztítani mindent ezen a földön?


2012. okt. 31. 08:44
 1/5 anonim válasza:
80%
Te butább vagy mint a seggem...
2012. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Látszik hogy fogalmad sincs a témáról, csak egy laikus, elkényelmesedett városi vagy aki szomorú mert lelövik a sok kicsi Bambit.

A vadászatnak két fajtája van. Az egyik ága a hivatásos vadászat, melynek célja egy terület vadállományának kordában tartása. Ha nem lennének vadászok, elszaporodnának a növényevő állatok és felfalnák a terményt (a vaddisznók így is irtózatos mértékű kárt okoznak a mezőgazdaságnak). Ez a lényege a természet önszabályozó folyamatának is, de mivel Magyarországon nincsenek nagy ragadozó állatok, az embernek kell tervszerűen szabályoznia az állatvilágot a saját érdekében. Egyébként ők etetik télen is az állatokat, amik közül enélkül rengeteg pusztulna el.

A másik fele pedig a hobbivadászat, ennek is két fajtája van.

Az egyik fajta a politikusokból, illetve városi újgazdagokból verbuválódott kövér sportvadász, akinek a vadászat szinte már státusszimbólum. Az ilyenek járnak vadasparkokba, ahol egy rakás vadász felügyelete mellett lelőnek egy beidomított, emberhez szoktatott állatot. Ez üzlet, rengeteg pénzt kifizetnek az emberek érte. Én személyesen elítélem, de ezeknek a tenyésztett állatoknak még mindig jobb sorsuk van mint baromfi társaiknak, akik egy húsz négyzetcentis helyen nőnek fel.

Illetve vannak olyan hobbivadászok, akik a hivatásos vadászok által vezetett vadásztársaságoknak fizetnek évi tagsági díjat, és így lőhetnek ki állatokat. Ebben az esetben ők is részeseivé válnak a vadgazdálkodásnak, és az évi kvóta fejében lőnek ki állatokat darabszámra, mondhatni munkát végeznek.

És mondok még valamit. Annak ellenére hogy te mennyire elítéled a vadászatot, a nyakamat merném rátenni, hogy nem is egy állatbőrből vagy éppen bundából készült holmid van. Arról már nem is beszélve, hogy a mindennapi étkezéseid során is azokat a multinacionális cégeket támogatod, akik az élettel összeegyeztethetetlen körülmények között tartják a vágóállatokat, amiket aztán tömegesen mészárolnak le.

Vadászetikáról hallottál már? Minden becsületes vadász betart jó néhány íratlan, ősi szabályt. Ilyen a fekvő, alvó, úszó illetve -az általad említett- párzó állat lelövésének a tilalma is.

Egyébként vannak vadászíjászok is, akik éppen a nagyobb kihívás és az egyenlőbb bánásmód érdekében használják azt a fegyvert (én is pl.).

2012. dec. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
70%
Mi értelme??? Szerintem ezt csak az értheti aki ezt csinálja. Szerintem az egyik legszebb életforma.
2013. jan. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha fel kell tenned a kérdést, nem biztos hogy érteni fogod a választ.


Sőt, te biztos hogy nem fogod érteni...

2013. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
semmi értelme, azok csak sunyin rejtve kilőnek egy állatot ez a gyávák sportja...ütközzön meg vele puszta kézzel szemtből szemben egyenlő esélyekkel ha akkor is megöli akkor jogos a trófea
2021. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!