Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hobbivadás...

Mi a véleményetek a hobbivadászatról? Semmi kivetnivaló vele vagy gusztustalan?

Figyelt kérdés

Én ritka ocsmány hobbinak találom állatok lesből való lelövöldözését mint "hobbit". Oké, én is eszem húst. De sajátkezűleg még megölni aztán végignézni, ahogy ott pusztulnak el..... ez szórakozás?


Ti hogy ítélitek meg?



2013. jan. 8. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Most én is eszem húst, de az olyan állatok húsa, amit azért tenyészt az ember, hogy aztán megegye. Meg aztán a természetben is vannak ragadozók, így a húsevésben semmi kivetnivalót nem találok.

De hogy csak úgy, hobbiból öljön valaki állatokat, az undorító... csak az ember lehet ilyen aberrált, hogy merő szórakozásból pusztítson más élőlényeket, ennél még a legostobább álltokba is több értelem szorult. Egy ilyen embernek, aki cél nélkül öl, szerintem nincs helye a társadalomban, és én az ilyet én gondolkodás nélkül agyonlőném.

2013. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nos, a vadászat nem ok nélküli öldöklés, vagy szórakozás. Javaslom elmélyedni a vadgazdálkodás és az ökoszisztéma kérdéskörében.Az általad Hobbivadászatnak titulált tevékenység nem arról szól, hogy a lődühös vadászember kimegy az erdőre, aztán lelövi szórakozásból az arra járó vadat. Az ország területe kb. 1800 vadásztársaságra van felosztva minimum 3000 hektáronként. A területen élő vadállományt "rábízzák" a vadásztársaságra, s azzal kell gazdálkodnia. A terület vadeltartó képességének, a mező- és erdőgazdasággal való viszonyának szempontjából megállapításra kerül egy éves kilövési terv, amit szigorú törvényi és etika szabályok szerint a társaságnak teljesítenie kell! Ezzel biztosítják a kényes egyensúlyt és a kitűnő populációt. Nem állítom, hogy ezen a területen etikai vagy morális szempontból minden rendben van, de hála a viszonylag épeszű és képzett vadásztársadalomnak világhírű őz és szarvasállományunk van. Véleményem szerint az elmúlt 10 évben majdcsak megduplázódott a vaddisznóállomány ( ez egyébként inkább baj, mint örüm)! Azt gondolom, hogy mielőtt bárki pálcát törne valaki felett, vagy ítélkezne érdemes egy kicsit tájékozódni.
2013. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Még annyit, hogy van valami képzavar a hivatásos vadász és az un. Hobbivadász között. Nos, a hivatásos vadászokat az általatok hobbi vadásznak titulált emberek alkalmazzák. Azaz a törvényeknek megfelelően 3000 hektáranként alkalmaznia kell a vadásztársaságnak egy hivatásos vadászt. A bérét és egyéb javadalmazását a társaság állja. A társaságnak abból van bevétele, hogy a tagok tagdíjat fizetnek, illetve a vad kilövését esetleg vendégeknek eladja, ílletve eladja a vadhúst. A vadásztársaság ugyan olyan gazdálkodó szerv, mint bármely magán vállalkozás. Pénzt nem kap az államtól, magát kell eltartania. Szóval a ti szempontotokból mindenki hobbi vadász, aki nem hivatásos vadász, azaz a vadásztársaságoknál vadászó emberek.

Nevezhetjük ezt hobbinak, de szerintem nem szerencsés.

Hozzáteszem a vadászo rossz híréről csak a vadászok tehetnek, de azt gondolom hogy több tízezer tisztességes, Fekete István, Gróf Széchenyi Zsigmond, Kitemberger Kálmán szellemi örökségén nevelkedő vadászt elítélni pár tucat (vadásznak nem mondható puskás) ember tettei alapján nem túl bölcs dolog.

2013. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!