Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A bélyegeket annyiért lehet...

Tomáto89 kérdése:

A bélyegeket annyiért lehet eladni mind a magyar posta illetékbélyeg katalógusában van? + egyéb kérdések

Figyelt kérdés
Örököltem egy nagyobb bélyeg gyűjteményt és érdekelne hogy folyik az eladás, esetleg egészben albumonként (nincs rendszerezve vagy legalábbis nekem nem úgy tűnik) vagy darabonként? Nézegettem és van ami 10-ft ér és van ami több ezer ft-ot a katalógus szerint. Vagy esetleg érdemes az összeset elvinni és eladni egy bélyeg boltban egy összegért?

2013. febr. 7. 10:58
 1/2 polarbeer ***** válasza:

Szia!


A katalógus nagyon jó - viszonyításnak. Azonban jó, ha tudod,hogy a bélyegek manapság elég nyomott árakon mennek, a kat.érték 30 - 40 %-át lehet értük kérni.


Ha bélyegboltnak adod be - aki pluszban keresni akar - csak pár száz forintot fog neked adni az egészért, kb. a kat.érték 15 %-át! Így gyűjtőknek kéne eladni, tedd fel vaterára, de csak azokat a darabokat, ami a katalógus szerit is legalább 3000 Ft. Azok már el fognak menni, a többit pedig vagy egyben adod el pár száz Ft-ért, vagy megtartod emléknek :)


Üdv.:

polarbeer

2013. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a bő választ :)
2013. febr. 12. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!