Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Dynamo hogy csinálja ezt a...

Dynamo hogy csinálja ezt a trükköt lejjebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok most néztem egy videót dynamoról és láttam benne egy nagyon jó trükköt,esetleg valaki tudja,hogy hogy csinálja.

Tehát van két pénzérme a kezében pl 10ft és 20ft

és akkor bele teszi egy alany kezébe mind két érmét és mondja neki,hogy válasszon egyet és pl mondja az alany,hogy 20ft akkor az alanynál lesz a 20ft a dynamonál meg a 10es ezt hogy csinálja?


2013. febr. 16. 09:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Én nem írom le a trükk megoldását ami egyszerű de figyeld meg jobban hogy hogyan rakja bele az alany tenyerébe azt a lét érmét aztán ha azután rájösz akkor jó vagy:D ha nem akkor sajnos én legalábbis nem árulhatom el a trükk lényegét.:)
2013. febr. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Rosszul írtam bocsi: lét- két akartam írni tehát két érmét.
2013. febr. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem jövök rá létszi mond el :S :)
2013. febr. 21. 07:03
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
ma 01:05 válaszoló vagyok. Sajnos nem mondom el mert szeretek titkot tartani.:)
2013. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az internet és a youtube korában nincs bűvésztitok. Ez egy üzlet, amit kiárusítanak, sokszor maguk a bűvészek. És ha valaki egyszer már megvette a trükköt, az onnan már nem titok többé. Ez meg egy régi trükk.


Itt a titok: http://www.youtube.com/watch?v=Jvod_Z5wiUM

A többit meg kitalálod.

2013. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nem is ez az :S
2013. febr. 22. 17:14
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyilván nem, de többek között ez egy alap módszer, hogy lesz több érméből egy.
2013. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
:S te amugy tudok a trükkjét?
2013. febr. 22. 19:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem látom a linkedet és nem emlékszem ilyen trükkre Dynamo-tól, de a leírásod alapján sejtem, hogy csinálhatja.


Én hogy csinálnám? (nem vagyok bűvész)


Kell hozzá két kisebb pénzérme (mondjuk 10-es) és egy 20-asnak látszó coin shell (vagy salni, ahogy tetszik), egy érme "tok", aminek nincs hátulja csak eleje és oldala, és pont belefér egy 10-es.

Fogok egy 10-est beleteszem a tenyeredbe, aztán ezt a 20-asnak látszó tokot félig a tetejére fektetem. Nem látod az alját, úgyhogy lazán 20-asnak hiszed. Közben egy másik igazi 10-es ott van az egyik kezemben a tenyerembe rejtve.


Megkérlek, hogy zárd ökölbe a pénzeket tartó kezed. Ettől az ál 20-as, ami valójában csak egy érme héj szépen rácsúszik a 10-esre, és egy érme lesz belőlük. Látszólag egy 20-as, de te ezt még nem látod. Annyira nem finom a tenyered tapintása, hogy megállapítsd egy, vagy két érme van benne.


Ezután megkérlek, hogy mondd ki az egyik érme nevét. Ha a 10-est mondod, akkor elővillantom a kezembe korábban elrejtett 10-est, mondván "A 10-est mondtad? Lám, kivarázsoltam a tenyeredből, itt van nálam. Nézd csak meg!"


Kinyitod a tenyeredet és tényleg csak a 20-ast látod, a 10-es sehol. Valójában a 20-as tokot látod felülről, amibe alulról belecsúszott az igazi 10-es, de te a nagy csodálkozásban még nem vizsgálod meg, én gyorsan ki is kapom a tenyeredből, hogy ne vedd észre, hogy az aljában ott figyel beletapadva egy 10-es. Végig azt fogod hinni, hogy egy valódi 20-as maradt a kezedben, és hatalmas mágusnak tartasz majd :)))


Ha kérdésemre a 20-ast választod, akkor annyiban módosul, hogy azt mondom, "Szóval a 20-ast választottad? Akkor legyen az a tiéd, én pedig kivarázsolom a kezedből a 10-est". Innen a mutatvány ugyanaz, mint az előbbi változat. Felvillantom a nálam lévő, titkolt 10-est, te pedig kinyitod a tenyered és látod, hogy valóban eltűnt a 10-es, és csak egy 20-as fekszik ott.


Ilyesmi volt Dynamo trükkje is?

2013. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mellesleg a fenti a fapados változat.

Mert vannak olyan kamu érmék, aminek az egyik oldala egyfajta a másik pedig egy másfajta címlet. Így a tenyeredbe tett 10-es is lehet ilyen preparált pénz, a másik oldala 20-asnak látszik. Ha összecsúszik a 20-asnak tűnő érme tokkal, akkor hiába fordítod meg a másik fele is 20-asnak látszik majd. Csak nagyon közelről vennéd észre, alaposan átnézve, hogy egy fém tokba csúszott érméről van szó.

2013. febr. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!