Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ebből egy kisebb rakétát...

Ebből egy kisebb rakétát lehet csinálni? (LENT)

Figyelt kérdés
20g kálium-nitrát, 11g édesítőszer, vagy cukor, vagy szőlőcukor-ebből egy kis rakáta motor elkészíthető lenne, úgy értem hogy felrepülne?? Hanem akkor egyéb Kálium-nitrátos rakáta motor receptettudtok?? Vagy valami műtrágyás receptet? Mert a 20g Kálium-nitrát, 11g édesítőszer láttam egy kis rakétát a youtuben ami ezzel működött

#rakéta #rakétamotor #kicsi rakéta #cukros rakéta motor
2013. febr. 16. 17:29
 1/2 anonim válasza:
én csináltam kno3 + porcukor keverékből ( nem összeolvasztott) rakétát. Belepréseltem a motorba a keveréket és miután nagynehezen begyújtottam szépen éget, úgy mint ahogy én is pár videóban láttam, de repülni nem repült egyáltalán.
2013. máj. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

szia

igen lehet.

kno3 + porcukor egy kis vízzel főzd össze és adj hozzá 1 g Fe2O3-at, vagyis vörös vasoxidot. ez fontos!

utána ezzel töltsd meg a rakétád

2013. dec. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!