Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Akik írásra adják a fejüket,...

Akik írásra adják a fejüket, milyen témában szeretnek alkotni?

Figyelt kérdés
És például E/3-ban vagy E/1-ben inkább? Bármilyen személyes tapasztalatot szívesen fogadok, aki szeretné kifejteni, miért, hogyan ír.

2013. márc. 25. 21:01
 1/3 Rs. ***** válasza:
Általában az írok vagy magukról/tapasztalataikról írnak vagy E/3-ban ahogy te fogalmaztál, mint külső személy elmeséli a történetet. Igazából mindenki úgy ír ahogy szeretne. :)
2013. márc. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is "író" vagyok. Nos lássuk. E/1 személyben nekem könnyebb írni. Az a gond, hogy csak a saját szemszögből írhatod, tehát az olvasó nem tudhatja mit tesz, mit gondol a másik szereplő, aki MONDJUK kilométerekre van a főszereplőtől. Így csak azokat írhatod, ami a főszereplővel történik, amit ő tud. (ez így elég bonyolult, szólj ha nem érted :D ) E/3 személyben, pedig nehéz. Ezernyi főszereplő, ezernyi esemény és velem is megesett már, hogy emiatt "eltévedtem" a saját könyvemben, és egy idő után nem tudtam hol tart a story.

Egy jó tanács: Ne arra hallgass, amit a többiek szeretnének, mert lehet, hogy te arra nem vagy képes. Ha azt mondja, a nép, te írj krimit, mert az a menő, ne fogadd el, mert te lehet nem vagy rá képes. Nehéz olyan írót mondani, aki minden műfajban tud írni. Írj olyanban, amiben te tudsz, és szeretsz. Sok sikert! :)

2013. márc. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én E/3-ban írok, tudom, hogy nehéz, de szeretnék fejlődni. Persze írtam már E/1-es novellákat is, tudom, az valamivel "meghittebb", hiszen olyan, mintha naplót olvasnánk, vagy szimplán a saját gondolatainkat hallanánk (ha érted, mire gondolok :D). És sajnos az oldalon, ahova írok, 29 emberből CSAK négyen írtak E/3-ban, ami nekem igen sajnálatos. Mivel a Twilightban is E/1-ben ír Stephanie Meyer, nem tudom, emiatt lett-e ilyen felkapott ez az írásmód az utóbbi években.

Amúgy épp, hogy krimit szeretnék írni, mert mindenki a romantikusokat terjeszti (egyelőre még én is). És örülnék, ha össze tudnák hozni párat. Köszönöm. :)

2013. márc. 29. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!