Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Komoly kérdés, nem vagyok...

Linkoln kérdése:

Komoly kérdés, nem vagyok teljesen amatör a témában, szóval kicsit izmosodni szeretnék, de csak minimális fehérje por használatával, felsőtest, kar, has, úgy hogy zsír ne nagyon jöjjön, idő ráér, hogy?

Figyelt kérdés

18/f

Extomorf alkat vagyok, nem vagyok hajlamos elhízásra, de izmosodásra sem nagyon.. :D

Mindössze 3-4 kiló izomról van szó, úgy fél év távlatában.

Zsír, jó lenne ha fél kilónál több nem nagyon jönne, edzés, gondolom, ciklusos, amúgy aerob sportolok, de csak nyugisan.

Nincs bajom a fehérjével csak drága.. :D Diák vagyok, alig zsebpénz.

Mennyire kell szigorúan diétázni? És mennyire ehetek sokat hogy izom épülhessen de zsír ne akarjon már lerakódni? HOgy edzek, stb, köszönöm a válaszokat! Ígérem meghálálom erőfeszítésetek ha tudom.


2013. márc. 6. 20:33
1 2
 1/12 *Glissade* ***** válasza:

Szia!


Tehát fél év alatt szeretnél 3-4kg izmot felszedni. Ez teljesen reális cél:)


Ha ektomorf testalkat vagy (azaz nem vagy hajlamos a zsirosodásra), akkor miért is parázol a kalóriák miatt?:)

Ha nem eszel elég tápanyagot, (fehérje, zsír és szénhidrát) megfelelő arányban, akkor nem leszel sokkal izmosabb, és csak egy darabig fogsz majd fejlődni (a megnövekedett terhelés miatt).

Tehát a zsír miatt ne aggódj, majd diétázol, ha szükséges.


Ha tömeget akarsz növelni, akkor NEM KELL diétáznod!. Zsír fog feljönni, ha izmot is szeretnél.


Az edzés szempontjából mik a lehetőségeid?

2013. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Edzé terén? Hát, van két max 10 kilós súlyzóm a legtöbb gyakorlathoz elég nehéz, mert nem vagyok túl erős. Egyébként tudok húzóckodni, felülni lógásból, meg ilyeneket egy udvari mászókán, illetve fekvő meg ilyesmi simán, görgőm van kerékpárhoz intervallumozni is szoktam.

De nem vagyok jártas a gyakorlatokban, hogy edzenél helyemben a súlyzókkal meg úgy keverten? VÁll, mell, hát, has, alul felül mindenhol. (Combot megoldom kerékpáros vagyok.. :D)

2013. márc. 7. 17:19
 3/12 A kérdező kommentje:
Hízni azért nem akarnék mert ha fel jön egy kis zsír és le is megy, az már könnybeben visszajön. Nem is azért kell a tömeg hogy jó izmos legyek, csak ne legyen túl vézna a felsőtest. futok, kerékpározok rövid távon, és úszok is, tényleg nem csak a tömeg a cél.
2013. márc. 7. 17:21
 4/12 *Glissade* ***** válasza:

Nekem sem súlyzóm nincs otthon, sem mászókám:) Elég jó helyzetben vagy:)

Csak sajnos nem tudok tippet adni, hogyan edzél, mert nem edzek olyan eszközökön amilyeneken te:S


A 10 kg súlyzó egy idő után kevés lesz. Remélem tudod, hogy az izom nőveléshez testépítő elmélet szerint, annyi súllyal kell edzened heti 3x amennyivel 10-12 ismétlést bírsz csak meg csinálni. Illetve a súlyokon folyamatosan emelni kell.

Viszont hellyedben ezt én hagynám a busba:)

Nem jársz kondiba, nem igaz?:)


Ajánlanám neked a fegyencedzést (van benne sok jó gyakorlat), azt simán tudnád csinálni a te eszközeiddel, és úgy is lehet izmosodni. Igaz, hogy lassaban és nehezebben, de az mind1:)


Végülis nem a cél a fontos hanem az oda vezető út:)


Én sajna a fegyencedzésnél a húzodszkodásban, már a 2. lépésnél elakadtam:S Akárhogy erőlködtem, alig ment csak pár darab.

De te fiú vagy, neked tuti jobban fog menni:)

2013. márc. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 *Glissade* ***** válasza:

Ja és a combot sem kéne kihagyni:D

Nem mentség, hogy kerékpározol:)

2013. márc. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nem járok kondiba. Annyiba kerül a bérlet amiből vehetném a fehérjét, és akkor a táplálkozás teljesen rendben lenne.

Tudom hogy emelni kell, meg hogy 10-12-t kellene meg tudni csinálni, és szerencsére egyenlőre annyi megy csak.

Fegyencedzés szimpatikus. Remélem hatékonyabb izmokat csinál. (MMint kisebb tömeg de szívósabb)

Húzódzkodá nagyon megy, nagyon szeretem, sokszor csak úgy húzódzkodok, mert kéznél van, és jó érzés :D Kötelet sokat másztam, lóg egy kötél egy 8 méter magas ágról, így az elég jó. Hát, rendben, köszönöm! Próbálok ráállni rendzseresen, fegyencedzésből is csinálni sorozatokat, meg kicsit keverem eleinte a súlyzóval.

2013. márc. 8. 21:01
 7/12 A kérdező kommentje:
Combom eléggé el szokott fáradni, főleg sprintek után, intervallumozás után, vagy éppen mert 2-3 órát tekertem. De főleg rövid távon tekerek, 10-20 kilómétereket, de azokat elég keményen.
2013. márc. 8. 21:02
 8/12 *Glissade* ***** válasza:

De mázlista vagy:DD Én egy nyomi huzódszkodást nem birok megcsinálni, annak ellenére, hogy elég sokat edzek. (a húzodszkódást is próbálom, de reménytelen--- és tényleg nem hisztiből mondom... valóban korai még)


Bezzeg a fiú ismerősőm, akin semmi izom nincs, és úgy nézz ki mint egy kislány. Simán le verem majdnem minden gyakorlatban, mert soha nem jár edzeni. Ennek ellenére ő is megbír csinálni legalább egy szabályos huzodszkodást.

Pedig semmit nem tett érte!

2013. márc. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

:/ Sajnos ebben van valami. De nem reménytelen. Húgom atléta, legalább 8 szabályos húzódzkodást meg bír csinálni, pedig annyira sokat nem edzett rá. Lány ként is lehet, csak nehezebb, alapból valahogy nem arra van tervezve a felépítés. Kötélen érdemes eleinte. Húgom sem bírt 1-et sem, de kötélen kis feljebb fogásokkal tudott haladni, és alig másfél hónap alatt átbillent azon a kis javuláson hogy már pont elbírta magát, és úgy összejött neki. Régen én is alig bírtam 1-et kettőt, de a húzódzkodás olyan érdekes, hogy bírsz emelni magadon mondjuk 90%-ot a súlyodhoz képest, de ha az egészet nem bírod el, akkor nem megy. Amint átbillensz már menni fog.

Viszont különösebben sokat sosem tudsz majd, én sem bírok, egyszerűen kifolyik a kezemből a vér... :D

Mindenesetre sok sikert, én drukkolok. Jól jön mászásokhoz, meg nem árt.

2013. márc. 9. 10:15
 10/12 *Glissade* ***** válasza:

Nincs kötelem:DD

Egyébként szerintem nekem azért nem megy már, mert régebben soha nemm szedtem se vitamint, nem étkeztem normálisan sem. Csak megettem egy kakaós csigát, és egy almás pitét két táncora között:)

Nem érdekelt a pihenés sem. Napi 4-5 órát nyomtam.


Mostánság meg rám jött valami elmebaj, ott hagytam az egyik tánccsoportot ahol táncoltam (már csak 1 van), elmentem egészségesebb mozgásra. Szedek vitamint, és oda figyelek a kajára. Minden edzés után kihagyok egy napot.

És tudod mi történt:

Híztam 5 kilót!:S


Szerintem nem birom el a nagy seggemet, azért nem birok húzodszkodni!

2013. márc. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!