Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Lányok, miért jobb egy love...

Lányok, miért jobb egy love story attól, hogy a pasi vámpír?

Figyelt kérdés
Komolyan nem értem, láttam a Twilight-ot, szóval elolvasni már nem volt kedvem, meg van az a Vámpír Naplók dolog is és még ki tudja mi más... Ami nekem nagyon nem tetszik bennük, hogy igazán nem is vámpírok, csak néhány apróságban hasonlítanak rájuk, a "szerelmes lettem a kajámba" dolog is alig jön elő a Twilight elején onnantól meg rossz és lapos az egész történet. Nincs semmi különleges ezekben a "vámpírokban", mégis vannak lányok akik csak velük tudják magukat boldognak elképzelni. Ez szerintem szörnyű. Ti hogy vagytok vele?

2013. máj. 26. 00:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok nagy vámpír fan, de van pár ilyen témájú sorozat/film, amit szívesen néztem.

A legtöbb helyen azt olvastam, hogy azért vonzó, mert ők örökké élnek/élhetnek és az örökké együtt, az örök szerelem gondolata stb.

Véleményem szerint inkább a hatalom, az erő miatt vonzó. Általában van valami képességük, pl. gyorsak, erősek, sebezhetetlenek (pár kis kivétellel). Ha emellett még ki is néznek valahogy, akkor elég nagy az esélye, hogy a lányok/nők többsége szexinek fogja találni.

De lehet azt is szeretik bennük, hogy annyira odavannak a kiválasztott lányért. Nem tudom, mert én ezt már inkább unalmasnak és nyálasnak találom. Folyton ugyanaz és akkor jön a kínlódás, hogy mindig van valami apróság ami miatt ki vannak készülve, valami régi rossz emlék vagy bonyodalom stb. És valahogy rettentően nyálas az egész, nem megfelelően van tálalva. Olyasmire gondolok, mint amikor a Twilightban nem tudta eldönteni a srác, hogy a csajjal legyen, vagy nélküle, ami rendben volna, de azt az iszonyatos vontatott szenvedést emiatt... Vagy amikor folyton siránkoznak a vámpírok, hogy látták meghalni a szeretteiket, félnek a végtelentől (örök élettől) stb. aztán a lány a karjaikba omlik vigasztalni őket, vagy épp ellenkezőleg, ellökik maguktól és elvonulnak. Kétségtelenül lényeges szempont és tényleg nem csak jó oldala van, de folyton ugyanazokon problémáznak és ez már fárasztó.

Ja amúgy szerintem az imponáló még bennük, hogy éltek a régi korokban, sokat tudnak azokról az időkről. Esetleg maradt is bennük valami abból, pl. udvariasság, romantika stb. Mondjuk ez nem mindig jön elő.

Nem tudom, alapjában véve a legtöbb vámpíros film egy nagy semmi, a történet nulla, a jelenetek között van pár szexi, sokat nyafognak, előjön pár téma, ami a hétköznapi ember számára is ismerős lehet (jobbat érdemel nálam, inkább elhagyom, mert szeretem vagy nem zavar, hogy vámpír mindig kívülálló voltam, végre találtam valakit aki szintén az stb.), de ennyi. Annyira nem nagy szám, mint amekkora a felhajtás körülötte.

Bocs, ha valami nehezen érthető, már elég álmos vagyok...

2013. máj. 26. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a hosszú választ.

Az egyetlen dolog ami engem érdekelt a Twilightnál épp az, hogy más korokban éltek, de ez a filmben egyáltalán nem jön elő, hiába volt a könyvben mindenkinek érdekesebb háttértörténete mint Edwardnak. Bellára nem nagyon térek ki, mert átokfajzat az a nőszemély. A legnagyobb csalódás az azért az egész széria lezárása volt nekem, az úgy kiirtotta belőlem a tetszés utolsó szikráit is... A végszó valami olyan volt, hogy "szeretni fogjuk egymást örökké" és ez elég hiteltelen egy olyan párosnál amelyik egy évig nem tudja elviselni egymást. Amikor a történet végére gondolok valahogy mindig eszembe jut az, hogy még azon a héten szétmegy ez az "álompár" mert kiderül, hogy Jacob már erősen kavar azzal a néhány hónapos szörnyszülött lánnyal. Nagyon sikerült feldühítenie ennek az egész vámpírosdinak.

2013. máj. 27. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:
mert a vámpírok csillognak
2013. dec. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!