Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Felvilágosítana valaki az...

Felvilágosítana valaki az airsoft fegyverekről?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy ha veszek egy airsfot pisztolyt, akkor ahhoz jól tudom nem kell engedély? semilyen!? Azért venném magamnak, mert ugye jó használni, és ha megyek az utcán akkor meg védeni magam, a következő kérdésem ehhez fűződik. Ha valaki megtámad az utcán, akkor ha szélsőséges esetben lábon lőném vele, akkor mi baja lenne? Milyen erős a lövése egy ilyennek? És ha önvédelemből megsebeznék vele valakit, akkor abból nekem bajom lenne? Legális?

2013. jún. 25. 12:13
 1/10 anonim ***** válasza:
semmi baja nem lesz ha lábon lövöd, ha nem elég erős a fegyver meg se érzi, ezek tulajdonképpen játék fegyverek, csak védőszemüveg kell mellé mert azért a szem sérülékeny. Amúgy ha puszta bőrfelületet találsz el vele akkor csíphet eléggé meg meglátszik a nyoma, vagy ha erősebb a fegyver...
2013. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom nem kell engedély ahhoz, hogy vegyél, viszont nem hiszem, hogy csak úgy magadnál hordhatnád + önvédelemre sem alkalmas, max ha csak a fejét lövöd valakinek, akkor legjobb (legrosszabb) esetben megsérül a szeme, de egyébként nem okoz sérülést sem nagy fájdalmat.

Én ezt gondolom, elképzelhető, hogy nincs igazam, de akkor majd kijavítanak.

2013. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nem úgy akarom magam megvédeni, hogy meg lövök valakit. A fegyver látványa a lényeg...hogy ha meglátja aki megtámad, akkor vegye figyelembe, hogy ennél fegyver van, ne kezdjünk ki vele.
2013. jún. 25. 12:21
 4/10 Jakus Tamás ***** válasza:

Először is ez airsoft fegyver. Vagyis gyakorlatilag játék.

+ jogszabály tartozik a fegyver szállításához mivel pánik keltésre alkalmas eszköz.

" az airsoft fegyvert csak és kizárólag dobozában, tár és töltény nélkül szállítható"

De még a dobozt is be kell tenni valamibe hogy azon se látszódjon hogy nálad fegyvernek látszó tárgy van.


Ha ennyire meg akarod óvni magad meglátogatod a legközelebbi önvédelmi eszközöket árusító boltot és veszel magadnak egy erre a tevékenységre kifejlesztett és legálisan használható eszközt.

2013. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
értem, ez nem játék...mármint átvitt értelemben. Köszi a választ.
2013. jún. 26. 16:00
 6/10 anonim válasza:

Egy régebbi hasonló kérdésre adott válaszom:


"NEM! Nem arra való. El kell felejteni azt hogy bárki is olyanra használjon airsoft fegyvert amire nem való. Az airsoft fegyverek szabadidős sportfegyverek. Ezt kéne megérteni!!! Mert aztán meg megveszed, hordod magadnál, ne adj isten használnod kell.... Véletlenül kilövöd a támadód szemét aztán úgy meghurcolnak mint annak a rendje... Tudom hogy erről egyeseknek lennének véleményei, de az nem ide tartozik. A lényeg hogy utánna az egész békésen, szabályosan játszó airszoftosokat fogjak basztatni egy , vagy inkább ahogy elnézem több idióta miatt.


Neked gaz fegyverre van szükséged! Arra kaphatsz viselési engedélyt is! Ajánlanám a ZORAKI R1 GG-t

Járj utána. Na ennek van stophatása..."


Csak, hogy értsed, az airsoft fegyver alacsony energiájú légfegyver, így nem kell rá tartási engedély, de viselésit semmi féle képen nem kapsz rá!!! Nem is beszélve arról, hogy a stophatása jelentéktelen ezért önvédelemre alkalmatlan. Ha arra akarod használni, és elkapnak vele akkor nagyon meg fognak hurcolni, kb mintha valódi fegyverrel mászkálnál.... Ahogy az idézetbe is írtam, erre a célra vannak kitalálva a gáz/riasztó fegyverek, amik rendelkeznek valódi stophatással, a kinézetük is megrettentő és kaphatsz rá viselési engedélyt is!!!(árban is hasonlóak mint az átlagos airsoft pisztolyok)


!!!Ha érdekelnek a fegyverek, akkor legalább annyi időt szánhatnál rá, hogy utána jársz a dolgoknak/jogszabályoknak és akkor nem tennél fel ekkora hülye kérdést!!!


Ne haragudj , hogy kifakadtam, de sajnos sok hozzád hasonló emberek miatt minket, a kikapcsolódásra vágyó tisztességes airsoftosokat ítélik el és rekesztik ki!!!


Bárki mondhat bármit, de szerintem igazam van!!!

2013. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezzel a kérdéssel is tájékozódni szeretnék. És meg kérdezhetnéd, hogy komoly-e a szándékom ezzel. A kérdésemmel, a válaszok során meg tudtam mindent, amit szerettem volna, és ezzel letéve arról, hogy ezt használni fogom. Miért lőném ki valakinek a szemét??? A rendőrök se fejbe lövik azt, akit harcképtelenné akarnak tenni nemde? Teljesen igazad van, de te akikre kiakadsz azok azok a tizenéves fiatalok, akik kérdés nélkül vesznek egy ilyen fegyvert, és következményekre való tekintet nélkül használni kezdik. Én nem az vagyok! Én azzal a szándékkal tettem fel ide ezt a kérdést, hogy tájékozódjak. Hogy ne cselekedjek meggondolatlanul. Volt is értelme! :) Ergó neked előbb át kéne gondolnod miért akadsz ki a kérdésemen, szándékomon, nevezzük aminek akarjuk. De teljesen igazat adok neked. Csak olvasd el még egyszer, és megint amit most írtam, és megérted! :) (tényleg olvasd el)
2013. jún. 26. 21:05
 8/10 anonim válasza:

Bocs, csak ez már a sokadik. Nem csak itt a GYK-en hanem az életbe is... Sajnos! Én csak annyit szeretnék elérni, hogy aki valamennyi érdeklődést is mutat a fegyverek iránt, az először rágja át magát a hozzá tartozó írásokon, jogon, etikán... stb aztán ha valami nem tiszta neki akkor kérdezzen. Hozzáteszem, sajnos még airsoftos társaimmal is vannak problémák, ez is elég nagy baj!!! Én vidéki gyerek lévén illetve apán jóvoltából elég hamar el kezdtem ismerkedni a fegyverekkel, és láttam már csúnya baleseteket is... sajnos ... meg fölösleges konfrontálódást is, és a legtöbbjük a szabályok/etika nemtudása és be nem tartása miatt van. Na mind egy, ez nem ide tartozik!


Igazad van, bocs!


(Azért remélem azért annyit elérek, hogy egy picit beleásod magad a témába. Érdemes! Sok érdekességet megtudhatsz.)


Minden jót! :)

2013. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szeretek minél több információt elérni arról amit szeretnék venni. Megértem, hogy mi véleményed róla...tapasztalataid alapján. Sikerült elég infot szereznem róla. Nem fogok venni ilyen fegyvert. Neked is minden jó! :)
2013. jún. 27. 19:58
 10/10 anonim válasza:
ha azt akarod hogy "féljenek tőled" vegyél riaszto fegyvert de ugy édemes bemész vele rendőrségre és adnak egy papirt ha valaki meg akar téged támadni akkor előkapod ,figyelmezteted hogy ne baszakodjon veled azt fellősz a levegőbe vagy gáz lövedéket veszel azt arcon lövöd vele azt kész a rendőrők meg nem baszakszanak veled mert bemutatod a kártyát és nem kobozzák el....
2013. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!