Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan kell kiejteni helyesen?

Hogyan kell kiejteni helyesen?

Figyelt kérdés

A múltkor a barátaimmal politizáltunk,és elvileg rosszul mondtam Amerika fővárosát...pedig szerintem nem.

Nem tudom,hogy akkor most New York vagy Nyú Jork a helyes. Kérlek segítsetek mert szeretném magam megvédeni!



#azt hiszem rossz kategóriába ment...
2013. júl. 25. 22:44
 1/6 Lord Keri ***** válasza:
100%
Kiejteni Nyú Jork-nak kell, leírva természetesen New York, amúgy Amerika fővárosa Washington! :)
2013. júl. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
New Yorkot "nyú jork"-nak kell ejteni, de az nem az Amerikai Egyesült Államok fővárosa.
2013. júl. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Heló!


Ejtsd "nyu jorknak", röviden, nehogy hosszan! Ez is olyan, mint mikor valaki azt mondja, "pószter", pedig az "poszter"... Szóval öviden ejtsd - ha mindenképp a hazai viszonyok szerint akarod.

2013. júl. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Istenem látom senki nem tud angolul, amennyibe a brit angol szerint akarod ejteni akkor Nyú Jork, amennyiben eredeti nyelven ami az amerikai angol akkor Nú Jork, amcsik amcsik "ny" hangot nem szeretik a "news"-t is "núz"-nak ejtik stb.
2013. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon megy ez a "ú", csakhogy egy angol vagy amerikai sem fogja úgy ejteni a szót, ahogy azt ti a ú-val szemléltetni akarjátok...
2013. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nú jork :)
2013. nov. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!