Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vélemények? ^^ Unalmas pillana...

Vélemények? ^^ Unalmas pillanataimban írtam és látszik nagyon, hogy amatőr munka. de egy fanfiction első fejezetének megfelel? Nyári szünet van és unatkozom, gondoltam, valami hasznosabb tevékenységbe is belekezdhetnék, van értelme, hogy folytassam?

Figyelt kérdés

Kellemetlen fejfájás…

Fény…

A tompa fájdalom…

Meleg…

Nyugalom…


Egy kis időbe telt mikor újból magához tért, most már kissé tudatosabban észlelte a világot, s lassan kezdte sejteni, mi is történt vele, s hol van most.

A gyógyszerek nyugtató mellékhatása ellátta feladatát, s gyorsan kapkodó, temperamentumos emberünket általa eddig hihetetlennek vélt dologra kényszeríttette: alaposan átgondolta a helyzetet.


Áh… valószínűleg a kórházban vagyok…

-A baleset!

Ekkor hirtelen hatalmas fájdalom hasított végig egész testén, kezdve halántékától minden ízületén át. Megmozdulni sem volt képes, s ami ennél is jobban megrémítette: emlékezni sem.

Minden elkeseredett próbálkozás, az erős gondolatvihar, a meg-megjelenő emlékképek fizikai fájdalommá formálódtak át, s végül csak erős jajveszékelést eredményeztek.

A fáradság végül legyűrte a bajjóslatú érzelmeket, a kétségbeesett gondolatokat, a testi fájdalmát, le a félelmet is, s hosszú, fekete szempillái lassan elnehezedtek.

Elsötétült előtte minden, teste mozdulatlanul pihent a zöld, virágmintás gyapjútakaró alatt, csupán egyenletes, lassú és mély légzése árulkodott életjelről, bágyadt nyugodt mosolya, álma kellemes pillanatairól.

A világ rendje szerint, míg a félelmet megnyugvás, a sötétséget fény váltja fel, a kérdésekre, pedig válasz találtatik. Jonghyun álmaiban is ilyesformán játszadoztak a mélyről felszínre törő események.

Most…

Megnyugvást érzett…

és erős liliom illatot…


Kinyitotta szemeit.

Szinte csiklandozta mellkasát a bársonyos, fényes, hosszú, barna haj, melynek széles hullámvölgyei eltakartak minden más látnivalót a fiú két szép szeme elől.

Hamarosan engedett a dús hajtömeg, ezzel fokozatosan elégítve ki a férfi rettentő kíváncsiságát.

Lassan megjelent egy orr…

Egy kedvesen mosolygó, szépen ívelt ajak…

Majd egymásra talált a két, egy kérdésekkel teli, zavarodott, s egy őszinte szerelmes szempár.


Abban a pillanatban megszűnt Jonghyun számára minden létezni. Képtelen volt levenni tekintetét a végzetes szempárról, melyek, mint béklyók tartották fogva. A gyönyörű nő karjai közt pihenve, az édes liliom illat halálos méregként hatott érzékszerveire.

- Ismerjük egymást, igaz? –kérdezte Jonghyun megilletődve.

- Nem ismersz engem?

- Ismerlek téged?

Mint egy villámcsapás, az édes, boldog arc hirtelen komorrá lett… majd két forró, kövér könnycsepp gördült végig az immár halottfehér arcon.

A férfi, részben részvéttel, részben tovább fokozódó kíváncsisággal fürkészte a lány változó arckifejezéseit, vonásain erős kétségbeesés, a teljes összeomlás tükröződött.

Hideg kezei, melyek oly biztonságban tudhatták magukénak a férfi erőtlen kezét, most elgyengültek…

Jonghun keze a párnába mélyed…

Az ajtó csattan…

És a varázslat eltűnt…

Bár az édes liliom illat megmaradt…


Hosszan tartó kábultságából lassan éledezni kezdett, s kényszeríttette szemeit, hogy kinyíljanak. Fájdalomérzete visszatért, fáradt volt és kimerült. Úgy érezte, kirabolták, megfosztották mindenétől.

Emlékek nélkül, üresen, magányosan… már gondolatait sem érezhette magáénak, elrabolta őket a titokzatos mosoly, és a bársonyos, hosszú, barna haj.


Az elhomályosodott szoba azonban visszanyerte egyenként határozott vonalait, s Jonghyun zavarodott gondolatai is ekképp lelték meg a maguk világosságát. Újra érezte, életben van. Él! S ez elég.


Ez csupán egy részlet az első fejezetből (a teljes szöveg igen hosszú, itt nem jeleníti meg)

-Nagyon örülnék az építő jellegű kritikáknak, előre is köszönöm:)



2013. aug. 16. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
ez remek lenne egy prologusnak, vagy minek. izgalmas, de lényegben utal az eseményekre. jól meg van szerkezte, bár nagyon kapkodó, nem lehet tudni mikor van ébren, és mikor nem. csak úgy sejtésem lehet róla. tényleg egy induri pindurit amatőr, de csak attól, hogy gondolom gyorsan írtad. tudok segíteni, én is próbálkoztam könyveket írni, főleg most írok is. külddj csak privátba! :) boldogan segítenék ;)
2013. aug. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem tulajdonképpen tetszik,nincsenek hibák.Néha elburjánzanak a jelzők,de írói stílusba nem illik belekötni.Ez a bajjóslatú elírás vagy játék a szóval?(baljóslatú)
2013. aug. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
csak tanácsnak mondtam. de azt is, hogy jó :). van tehetséged, ennyiből is látszik :) sok sikert, ha fojtatni akarod
2013. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mivel a főhős maga sem tudja, hogy pontosan mikor van magánál, amit a női karakter varázslatszerű megjelenése csak tovább fokozott. Az olvasó számára ezért is zavaros, de a lényeget ki tudja szűrni:)

Nem siettem az írással. Azért sikeredett ilyenre, s látszik rajta, hogy amatőr munka, mert tényleg kezdő vagyok, életemben nem írtam még soha ilyesfélét és nagy könyvmolynak sem mondhatnám magam^^' Valahogy befészkelte magát a gondolat a tudatomba, hogy írjak valamit, jött egy hirtelen ötlet, s ezt szülte eredményül:D

Én könyvírásba bele sem mernék gondolni, maradok egy egyszerű fanficcnél:) egyáltalán ha valaha is befejezem...

Könyvet írni nagyszerű dolog:D SOK SIKERT! (és küldök privátot)


,,Néha elburjánzanak a jelzők'' -szokásom sajnos^^''

Amíg írtam...rájöttem, hogy ezt élvezem benne a legjobban, hogy megkereshetem a találóbbnál találóbb jelzőket, csak talán kicsit elszaladt velem a ló:)

HoppáO.O a bajjóslat csak egy véletlen elírás^^''

De nem is tudom, hogy így hagyjam-e:)


Köszönöm a válaszokat, észrevételeket!:)

2013. aug. 17. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!