Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szerintetek is jobban van...

Szerintetek is jobban van megírva Harry Potter könyvek mint a Twilight?

Figyelt kérdés
Én olvastam mindkettőt az Alkonyat E/1-ben van a HP E/3-ban szerintem sokkal könnyebb megírni E/1-ben egy könyvet. Ráadásul a HP sokkal felépítettebb világ.

2013. aug. 26. 15:51
 1/8 anonim válasza:
Nem olvastam egyiket sem, de szerintem mindenképpen igen.
2013. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%
Én is mindkettőt olvasta, tényleg a HP jobb. De azért tegyük hozzá, hogy eredetiben közel sem olyan sziporkázó és választékos mint a magyar fordítás.
2013. aug. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eredetiben nem olvastam de hallottam hogy a magyar fordító máshogy fordított le dolgokat,amik jobbak is így.

De szerintem Rowlingnak nehezebb dolga volt mint Meyernek egyrészt azért mert az Alkonyat E/1 -be íródott ami szerintem sokkal könnyebb másrészt pedig azért mert Rowling egy komplett varázslóvilágot épített föl.

2013. aug. 27. 10:15
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy nehezebb-e de jobban szeretem az E/3-at. Szerintem profibb, és nem olyan egocentrikus. Most olvastam az Ehezők viadala trilógiát, az E/1, jelenidő, nagyon fura, de meg lehet szokni. Eég gyenge egyébként, minden oldalon van egy "belémhasított a felismerés". A HP teljesen professzionális, egyszer se éreztem gagyinak, és szerintem nagyon szellemes a fordító. Egyrászt a varázsos dolgoknak jó neveket adott, az emberek nevét is jól fordította, ettől valahogy jobban magunkénak érezzük, nem olyan idegen, és nagyon szeretem, hogy a szóhasználattal viccessé teszi a nem vicces helyzeteket. Vagyis sokszor akkor is nevetek, mikor senki nem viccel, csak mert jópofa.
2013. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Természetesen :)))

A Harry Potter gyorsabb cselekményvezetésű és élvezhetőbb(számomra)

2013. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak a filmeket láttam, de szerintem nem lehet összehasonlítani a kettőt, mert nagyon különböznek, hiába fantasy.

Annyit tennék hozzá off-ként, hogy szerintem E/3-ban könnyebb írni, legalábbis én jobban szeretek, mert akkor a történet más szereplők szempontjából is látszik, nem csak a főszereplőéből. Egyiket sem nehezebb írni a másiknál, szokás kérdése.

2014. jan. 12. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem meg E/1-ben mint az alkonyat sokkal könnyebb írni, hisz egy szereplővel foglalkozol folyton csak azt kell nézni hogy ő mint néz és hogy ő mint gondol.

Olyan mint egy sima napló, és idegesít is hiszen más szereplő gondolataival is szívesen megismerkednék.

2014. jan. 12. 10:21
 8/8 anonim válasza:

Szerintem a HP ezerszer jobban van megírva a Twilightnál. A Twilight is élvezhető, de én olvastam mind a hét HP-t, és nagyon szeretem a sorozatot. A Twilight is élvezhető, de nem annyira színvonalas, mint a HP.

Amúgy szerintem könnyebb E/1-ben írni, én mindig abban írok fanficet, egyebet. Csak az a baj, hogy az E/3-ban más szereplők szempontjából is be lehet mutatni dolgokat. Pl. ha le akarod írni, hogy valami olyasmi történik, amiről a főszereplő nem tud v. nincs ott, akkor azt E/1-ben nem lehet. Viszont szerintem E/1-nek bensőségesebb hangulata van, jobban le lehet írni a főszereplő érzelmeit. Szerintem a HP-nek jobb, hogy E/3-ban írták, mert az egy nagyon komplex világ.

2014. júl. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!