Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Normális, hogy ezt tettem?

Normális, hogy ezt tettem?

Figyelt kérdés

Múlthét szombaton elmentem a barátnőimmel egy szórakozóhelyre, de csak azzal a feltétellel engedtek el a szüleim, hogy ha nem alkoholizálok, és persze ezt nem tartottam be. Nagyon sokat ittam, és mivel ez volt a legelső alkalom amikor "lerészegedtem" eléggé kiütött. Már nem emlékszem pontosan, de kb. hajnali 3-kor értem haza, de ezek előtt elmentünk az egyik iskolatársunkhoz, így elhagytuk a szórakozóhelyet. A telefonom csörgésével nem törődtem, és még ittam tovább. A szüleim ezt nem sejtve égen-földön kerestek. Amikor hazaértem, már egyáltalán nem voltam magamnál és a szüleim is teljesen be voltak kattanva. Nem szidtak le akkor, csak egy alapos fejmosást kaptam(szó szerint). Tudni kell rólam, hogy nem vagyok az a fajta tini aki minden hétvégén eljár szórakozni, sőt igazából ez volt az első igazi nagyobb partim. Kitűnő tanuló vagyok mindezek mellett, versenyekre járok, szóval nem az a típusú kamasz vagyok akit a bulizás hajt, és az alkohol. Mindent megbántam és nagyon szégyellem magam amiatt, amit tettem, hogy becsaptam a szüleimet. Másnap anyukám egy szót sem(!) szólt hozzám, és úgy szintén apa sem. Majd miután már kisírtam magamnak, hogy beszéljenek velem annyit mondtak, hogy nagyot csalódtak bennem, és, hogy kell egy kis idő amíg újra megtudnak benne bízni. Megígértem nekik, hogy nem teszek ilyet többé és stb. de nem nagyon reagáltak rá. Nem tudom, hogy most csak az én szüleim ilyen kegyetlenek, vagy tényleg én voltam ilyen önző? Teljes szívből megbántam ezt az egészet és ezt ők is tudják de ezek ellenére is ilyen ridegek velem. Lesz még olyan felhőtlen a kapcsolatom velük mint volt? Csak mert már kezd sok lenni, az órás-napos hallgatások egymás mellet.

16/L



2013. aug. 26. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak megakartad mutatni,hogy egy magad fajta,aki többet tanul,nem bulizik,hogy néha te is tudsz nagy valaki lenni és bulizni.Mondd meg a szüleidnek,hogy ezt nem azért tetted,hogy megutáljanak,csak jól szeretted volna érezni magad,de rájöttél hogy ezt nem az alkohol nyújtsa.Vagyis a szövegedből ezt szűrtem le,de azt mondasz amit,akarsz én csak ezt tanácsolom! :)
2013. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én abban szúrnálak le, hogy nem figyeltél a határra. Tipikusan azok a szülők ők, akik mindentől eltiltanának és még bűntudatot is ébresztenek benned, ahelyett, hogy normálisan megbeszélnétek a dolgokat.


Egy 16 éves lánynál már normális, hogy elkezd az ilyen dolgok iránt érdeklődni, de vannak, akik ezt nem tudják elfogadni.

2013. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz,de ne foglalkozz a némasági fogadalmukkal.Bátyám 15-16 volt,mikor részegen jött haza,szüleim kiakadtak,itt is volt fejmosás,"ezt még fel kell dolgoznunk" szöveg. Tesóm leszarta,hogy mit mondanak,1-2 hét múlva helyre állt a rend.Nem lehetsz örök életedre szent gyerek,aki a tanulásnak szenteli életét.Mondd a szüleidnek,hogy ők is voltak fiatalok,és bizonyára már részegek is voltak.
2013. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16 évesen nehogy már nem ihat egy kicsit,túllépte a határt,de ez nem azt jelenti,hogy egyből alkoholista lesz,ugyan már emberek!
2013. aug. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! Igazad van, alkoholista valóban nem, de pl. terhes annál inkább lehet.Vagy egyéb hülyeséget csinálhat, amit aztán egész életében bánhat. A szülők reakciója természetes. 16 évig mindent megtettek mindent megadtak, a ygerek meg egyetlen este képes elbarmolni az egészet. Jó, nem történt baj, de ez csak pusztán a szerencsén múlott.
2013. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!