Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Válaszolnátok a peyote-technik...

Válaszolnátok a peyote-technikával kapcsolatban az alábbi kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Találtam egy könyvet ami arról szól hogyan lehet ékszereket készíteni gyöngyökből peyote-technikával.

Nehéz megtanulni?

Mennyi ideig tartott tapasztalatot szerezni?

Mennyi ideig tartott egy ékszert (mondjuk karkötőt) elkészíteni?

Hányszor rontottátok el?

Mennyi ideje űzitek hobbiként?

Meg egyéb dolgokat is említsetek meg, mert úgy gondoltam új hobbiként kipróbálom én is, miután rendeltem gyöngyöket :)



2013. okt. 21. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerű technika, bár kicsit macerás. Nekem napokba telt egy tisztességes nyaklánc elkészítése, mivel nem voltak hozzá megfelelő gyöngyeim. A peyote kényes technika, csak az egyforma gyöngyök mutatnak jól, ezért "alap" a japán kása (vagy delica, de az még eggyel feljebbi árkategória tud lenni), így ha szerencsétlenségedre "kiegészítő technikaként" tanulnád, a szemét távol-keleti kását órákig tart válogatni. (Még a cseh is tud meglepetést okozni, de mikor én belekezdtem, nem lehetett tisztességes színpalettát találni cseh kásából a nagyobb boltokban. Netről meg nem rendelek, bizalmatlan vagyok a színekkel, párszor átvertek.)

Megtanulni bagatell, "egy gyereknek is megy", csak a páratlan peyote fordulása okozhat gondokat. Ezért javaslom, hogy páros peyote-vel kezdj (azaz páros számú szem van a sorokban).

A tapasztalatszerzés egy nagyobb alkotás elkészítése alatt is megjön. Azt hiszem, én elsőnek egy 20x110-es darabot készítettem, nagyon szép hawaii mintás virágok voltak rajta. Ennyi elég volt kitapasztalni az alapokat. Persze kell egy páratlan is, hogy a fordulás flottul menjen. (Én annyira nem szeretem, egy fél karkötőt csináltam ilyennel csak.)

Mennyi idő... mintától, nyugalomtól és kitartástól függ. Napi két óra ráfordítással olyan egy hét alatt biztosan elkészül, szerintem. (Ebben benne van a munkaasztal előkészítése is.) Ennél kevesebbet nem érdemes napi szinten rászánni, mert nehéz sor közepén félbehagyni (csúnya).

Hányszor rontottam el? Kapásból nyolcszor. :) Nem tudok számolni, páros peyote helyett páratlant csináltam (19 szem 20 helyett), akkor megtanulni a páratlan technikát, akkor elkezdeni, 20. sorban kezdődött a minta, rájönni, hogy 19 szemre csinálom a 20 helyett, újrakezdés, gyöngyök megváltoztatása félúton, mert nem lesz elég, újrakezdés, minta megváltoztatása, visszabontás stb. Egy a trükkje: legyél következetes és tudj számolni. Nem ciki a nyolcat négyszer megszámolni, hogy valóban nyolc. (Ne hagyd, hogy eltereljék a figyelmedet.)

Sosem volt fő hobbi, a gyöngyözésben a gyöngyszövést és a gyöngyhorgolást jobban kedvelem, peyote-ból sem a sima szalag, hanem a minták tetszenek. Nagyjából egy éve alig fűzök (inkább gyöngyszövés/horgolás van), a technikát olyan 4-5 éve ismerhetem.

Hmmm... nagyon kedves, lassan haladós de egyszerű technika szerintem. És gyönyörű a végeredmény profi alapanyagból. Én is erre gyűjtök egy ideje, japán gyöngyök... több mintát is terveztem (a neten vannak angol és német mintatervező programok), de azokhoz beszerezni a hozzávalókat, kialakítani a koncepciót, megtalálni a tökéletes személyt, akit megajándékozhatok vele... nem egyszerű.

Javaslom a gyöngyszalag után a mintás darabokat. A háromszög az egyik kedvencem, ha a neten rákeresel, hogy "peyote háromszög" (egyszerűen, magyarul), szép darabokat fogsz látni. Bevallom, ezek jobban tetszenek, mint a sima szalag, bár az is csodás. A technikát amúgy több célra lehet még használni (pl. golyók gyöngyös bevonása), ha tetszik, majd kialakul, te mire fogod használni.

(Van egy egyszerű, de nagyszerű felhasználási módja: alap karkötő/nyaklánc/gyűrű. És erre az alapra lehet a mutatósabb fűzött medálokat felerősíteni. Persze azok is készülhetnek peyote-vel.)

Sok sikert hozzá, remélem, tetszeni fog!

(Ui.: Nézz sok anyagot a neten. Könyvek is vannak a témában, de a net bővebb. És azok a minták... magyarul is!)

2013. okt. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon köszönöm szépen a hosszú választ, majd próbálom megfogadni minden tanácsodat :)

2013. okt. 22. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!