Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 5 hétig járógipszben lesz a...

5 hétig járógipszben lesz a lábam. Aki már átesett ilyenen, válaszolnátok ezzel kapcsolatban pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Az orvos különösebben nem mondott semmit.

A trombózis elleni injekciót minden nap adnom kell magamnak (még jó, hogy nem vagyok tűfóbiás :D), a gipszre pedig holnaptól már ráállhatok.


Kérdéseim:


Nem fog ez szétmenni, ha folyamatosan megyek rajta? (Mennék dolgozni péntektől.)


Kicsit most is tör a gipsz bokában, ha mozgatom a lábam, ez elmúlik majd? Vagy holnap kontrollon szóljak miatta? (Csak nem szeretnék emiatt még egy harmadik gipszelést, ha nem muszáj.)


Mit csináljak, ha kint vagyok és elkezd esni az eső? Vizesnek nem szabad lennie a gipsznek.


Napközben az irodában érdemes azért egy székre feltenni a törött lábat, amikor csak lehet?


Nem fogok szétfagyni benne odakint? (A lábujjaim kilógnak elöl a gipszből meztelenül.)


Fog később tényleg viszketni? (Eddig még nem tapasztaltam szerencsére.) És akkor hogyan vakartátok meg?


Esetleg egyéb jó tanács?


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!



2013. okt. 2. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem eddig csak izomszakadás és ínszalag szakadás miatt volt járógipszem, de nem igazán lehetett közlekedni vele!


"Nem fog ez szétmenni, ha folyamatosan megyek rajta? (Mennék dolgozni péntektől.)"


Nem fog, de nem véletlenül van a betegállomány.


"Kicsit most is tör a gipsz bokában, ha mozgatom a lábam, ez elmúlik majd? Vagy holnap kontrollon szóljak miatta? (Csak nem szeretnék emiatt még egy harmadik gipszelést, ha nem muszáj.)"


Nem fog elmúlni, főként mert ha lógatod a lábad, akkor pillanatok alatt bedagad!


"Mit csináljak, ha kint vagyok és elkezd esni az eső? Vizesnek nem szabad lennie a gipsznek."


Ne menj esőre, pihenj otthon! Az a kis Heparin amivel lövöd magad nem csodaszer, ha lógatod jöhet a trombózis! Ha cigizel is, akkor még inkább...


"Napközben az irodában érdemes azért egy székre feltenni a törött lábat, amikor csak lehet?"


Nem csak érdemes, hanem ajánlott!


"Nem fogok szétfagyni benne odakint? (A lábujjaim kilógnak elöl a gipszből meztelenül.)"


Szerintem szét fog fagyni a lábujjad, a gipsz úgy áthűl, hogy be fogsz szarni a hidegtől, plusz a bedagadt lábad miatt a vérkeringés se lesz a topon, így még jobban fog fázni.


"Fog később tényleg viszketni? (Eddig még nem tapasztaltam szerencsére.) És akkor hogyan vakartátok meg?"


Amikor a hidegből bemész a melegbe (legalábbis nekem úgy volt) fog viszketni. Én egy 50 cm-es műanyag vonalzót használtam. Vigyázz, ha megsebzed a bőrt, akkor még rosszabb lesz, ha nem fertőződik el akkor is.


"Esetleg egyéb jó tanács?"


Maradj otthon, pihenj, bambuld a TV-ben a bugyuta filmeket, beszélgess a családtagjaiddal.

A pénz nem minden!

2013. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha veszel ilyen cuccot, akkor pillekönnyű lesz a rögzítésed:

[link]

2013. okt. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem túl biztató, de azért köszönöm a részletes választ!


Csak a szélső lábközépcsontom törött el, semmi komplikáció, nem is fáj különösebben, kicsit túlzásnak is érzem ezt a nagy felhajtást, amit egy ilyen banális sérülés miatt csinálnak velem.

2013. okt. 2. 18:54
 4/7 anonim ***** válasza:

1.) Nem fog szétmenni. Erre lett kitalálva.

2.) Folpakkal bekötöd az egészet. Vagy szemeteszsákkal.

3.) mindig fel legyen polcolva a léábad, mert megdagad.

4.) Nekem gipsz alatt csak az utolsó napokban viszketett a végtagom. De én érzékeny vagyok és éreztem minden érintést a gipszen és, ha valaki jó helyen picit megkaparta az csikizett. Ha viszket hidd el feltalálod magad. De kötőtű azt mondják jó. Vonalzó az műanyag és beletörik.


Jah és király, ha van nálad filc és rajzolnak rá :D


Jótanácsnak: A pocidat kenegesd regeneráló krémmel. Valami jó fajtát vegyél, ha kell drágát. Mert olyan pöttyeid lesznek a szuritól, hogy valami rettenet. Jah és mindig lény nyugodt, mert lehet idővel fájhat minden szúrás. Nekem fájt.


Folpakkal történő kötözést ajánlom, mert az nekem nagyon bevállt. Csak venni kell 3 dobozzal és elég is lesz!

2013. okt. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a folpackot ki fogom próbálni :D


Kontrollon minden ok volt ma, keringés rendben, ma már nem is tör annyira, csak kissé dörzsöli a bokám időnként.

2013. okt. 3. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlott lábgipszesként:


- nyugi, nem megy az szét. Bár egyet gyerekkoromban annyira szétnyúztam, hogy a járósarok lejött róla, de szigetelőszalaggal visszaerősítettük :),


- ha nagyon tör, az nem jó. Kicsit, időnként az normális sajnos,


- eső ellen szemeteszsák, rácsavarod,


- felpolcolni érdemes mindig, amikor csak lehet,


- hideg ellen én mindig vastag pamutzoknit húztam a gipsz elejére, legalább az sem látszik annyira, hogy gipszben van a lábad,


- nekem általában nem viszketett, de ez biztos egyénfüggő.


Jobbulást minél előbb! :)

2013. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nekem 2 hónapig volt járógipszben a lábam..nem megy szét a gipsz. Ha bevan dagadva a lábad akkor ha lemegy a duzzanat nem fogja törni. Ne menj ki esőbe. Fel lehet tenni székre.Húzz zoknit a gipszre nekem is ugy volt és nem fáztak a lábujjaim. Viszket..az azt jelenti hogy gyógyul én ecset végével, kötőtűvel vakartam.
2014. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!