Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Titeket zavarna, ha a regénybe...

Titeket zavarna, ha a regényben/történetben csak középtájt jelenne meg a főgonosz? Illetve az zavarna titeket, ha a főszereplő totál antiszoc. Lenne?

Figyelt kérdés

2013. dec. 7. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. A késleltetés egy nagyon jó dolog a történetekben. Gondolj csak a Tartuffe-re, a dráma közepéig csak beszélnek róla.

És attól még lehet egy jó könyv, ha a főszereplő antiszociális. Csupán nem igen érintkezik másokkal, de attól még lehet ugyanolyan erős, szép, stb., legfeljebb nem barátoktól tud meg bizonyos dolgokat, hanem máshonnan. :)

2013. dec. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :) Igen, valóban én is jó dolognak tartom, csak azért megkérdeztem, az sose árt, ha kívülállók véleményét is meghallgatom/elolvasom.
2013. dec. 8. 08:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyik sem probléma,antiszociális szereplőkből sok található szerte az irodalomban,a főgonosz megjelenése pedig attól függ hogy milyen jól tálalod.Az engem például nagyon lehangolna ha egyszer csak a büdös semmiből felbukkanna egy totálisan ismeretlen karakter és szinte beordítaná "ÉN VAGYOK A FŐGONOSZ" szóval azért jó ha van egy előkészítés,ami szinte láthatatlanul belesimul a szövegbe(vihar előtti csend)mert egy nagy jelentőséggel bíró karakter megjelenésének súlya kell hogy legyen a szövegben.Persze sok kivétel van,például ha nem vetítjük előre az olvasónak a karakter létezésének fontosságát.

Izé,írófakt,vége.

2014. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, ment a zöld. Nem, Isten mentsen, hogy úgy rakjak bele egy főgonoszt, nem lesz klisés, a kliséktől a hátamon feláll a szőr, de köszi, hogy mondtad. Minden karakteremnek kidolgozom a személyiségét, így a főgonosz sem lehet kivétel ez alól. :D
2014. jan. 12. 17:07
 5/8 anonim válasza:
RAKJÁL BELE LOVAT!! NYIHJAHHAHA!!!
2014. jún. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem sem zavarna, direkt érdekes lenne.

Arra azonban vigyázz, hogy ne keverd össze az aszociális és az antiszociális fogalmakat, mert az antiszociális sokszor maga a főgonosz.


[link]

2014. jún. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hú, én úgy tudtam, hogy az antiszociális az tulajdonképpen olyan ember, aki nem szereti a többi ember közelségét, magyarán mondva: eltávolodik a társaitól. :) Nagyon köszönöm, hogy megküldted azt a linket. A köznyelvben meg az irodalomban a szavak jelentése gyakran megváltozik.
2014. jún. 14. 12:12
 8/8 A kérdező kommentje:
23:36, a Ló legyen veled, Nyihaha. :DD
2014. jún. 14. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!