Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ha az egyik szülő félvér, a...

Ha az egyik szülő félvér, a másik mugli, a gyerek milyen származású? (Harry Potter)

Figyelt kérdés

félvér volna?

előre is köszi



2013. dec. 22. 12:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Van olyan, hogy negyed vér! Valahol már láttam!!
2014. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 legion válasza:
A logika törvényeit követve,hogy lehetne félvér?Egy mulatt apa,és egy fehér anya gyermeke mi lenne?negyedvérű fekete,háromnegyed fehér.Hogy lehetne félvér?ne hallgass rájuk.
2014. febr. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
akkor meg mi?
2014. febr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
legion, én is kíváncsian várom a magyarázatodat....
2014. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
71%

Sokszor olvastam már a könyveket, de én egyáltalán nem emlékszem olyan kifejezésre, hogy "negyedvérű".

Újra ELOLVASTAM a hp 2 részében, azt a részt amikor Draco sárvérűnek hívja Hermionét, a FILM-ben Hagrig azt mondja, hogy negyedvérű de igazából a film nem ugyanaz mint a könyv sok mindent hozzátesznek és sok mindent elvesznek.

ITT AZ IDÉZET A KÖNYVBŐL:

"- Undorító dolog sárvérűnek nevezni valakit - morogta Ron, és remegő kézzel megtörölte verejtékező homlokát. Különben is, ma már a legtöbb varázsló félvér. Rég kihaltunk volna, ha nem házasodunk be mugli családokba"

Nem találtam semmi negyedvérűségre utaló jegyet...

WIKIPÉDIA-ról egy idézet ami a félvérséget magyarázza.

"Félvérnek azokat a varázslókat vagy boszorkányokat nevezzük, akiknek egyik szülője mugli volt, a másik pedig mágus, vagy tágabb értelemben bárkit, akinek a felmenői közt varázslók és muglik is találhatók."

2014. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 legion válasza:
Tulajdonképpen negyedvérű névvel kellene őket illetni,ez a "biológiai" elnevezése.Mintha valakinek az egyik nagyszülője kínai lenne,ő negyedvérű kínai.Mivel a negyedvért nem nézik sehol-kivéve a Halácha,de ez vallási téma-tulajdonképpen ez már nem is számít másnak,csak erős beütésnek.De semmiképp sem félvér már egy olyan,akinek már az egyik szülője sem keverék.Negyedvérű lenne,ha lenne ilyen kifejezés,de már a könyvben sem néznek ilyen arányokat,és szinte máshol sem e bolygón.
2014. febr. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

De itt az a lényeg hogy a felmenői között van-e mugli vagy nincs.

HA van mugli akkor akármilyen vérű a másik szülő, félvér lesz, azért mert van mugli a felmenői között.

2014. febr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 legion válasza:
Gratulálok!Ezért írtam ennyit,hogy lehúzzátok?És a válasz akkor is ez,bárhogy is nézzük.50 %-ig félvér valaki,25 % már nem félvér.Nincs rá külön szó,de mondjuk egy 5000-es és 2500 Ft között van különbség,ha így könnyebben érthető.
2014. febr. 9. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
#9, a negyedvérűséget NEM ROWLING TALÁLTA KI, ez a kifejezés csak a filmben szerepel. Ugyanis, mint tudjuk, a film egy ÁTDOLGOZÁS.
2017. ápr. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
telivér lesz
2018. jún. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!