Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ti elmennétek így osztálykirán...

Ti elmennétek így osztálykirándulásra, ha a helyemben lennétek?

Figyelt kérdés

Majd jövő ősszel, szeptemberben lesz az osztálykirándulás, 2-3 napos lesz. Szegedre és a körülötte lévő környékeken fogunk múzeumokat stb.-t nézni. Viszont én nem szeretnék menni, főképp magam miatt, és az előző emlékek miatt.

Nem vagyok egy túlzottan nyílt ember, persze van pár barátom az osztályban, de rajtuk kívül senkivel sem beszélgetek. Alapvetőleg is egy 0 az osztályközösség. A barátaim sem igazi barátok, csak úgymond sulisak, nincs is nagyon más témánk általában, csak felszínes dolgokról beszélgetünk. De a 2 nap az nekem majdnem a halál, én nem tudok folyamatosan beszélgetni erről-arról, pláne ha eljön az este, és akkor jön a sok osztályos-barátnős program. Nem érzek késztetést arra, hogy részt vegyek benne, inkább leülök valahova, vagy beszélgetek pár barátnőmmel. Nagyon különc vagyok tudom, de egyszerűen ilyenkor még inkább magamba zárkózok. Este sincs ugyebár alvás, kb. 3 órát alszunk max. mert még akkor is "beszélgetünk", mondjuk én alig 1-2 mondatot tudok kipréselni magamból. Egyszerűen nem megy, nekik sohasem tudtam megnyílni, mondjuk ha csak 1-2 ember közt vagyok akkor jobban megy, de minél többen vagyunk, annál rosszabb. Pláne ha még egy "külső" ember is csatlakozik hozzánk. A vár és kastély meg múzeumnézegetés sem mindig izgalmas. A szállások is borzalmasak, vagy lehet, csak nekünk sikerült mindig ilyen borzalmasakat kifogni, ahol fürdeni sem lehet pl. Én meg így kicsit elég rosszul érzem magam, hogy az alapozómat is csak zsepikkel tudom leszedni, fürdeni nem is tudok csak átöltözök, szóval úgy érzem magam, mint valami hányadék. Az alváshiánnyal nincs bajom, amikor hazajövök úgy is pótlom (min. 12 órás alvással).

Szóval számomra a kirándulás inkább kínzás, mint valami jó program. Lehet, sőt biztos, hogy kimaradnék jó dolgokból, viszont a rosszakból is. Az elsőre még tudatlanul mentem el, de már aközben is egy csomószor gondoltam arra, hogy nekem ez volt az utolsó. A következőre még is elmentem, megerőltettem magam, de nem volt jobb, lehet jobban bírtam beszélgetésileg stb. de a következőre biztos nem szeretnék menni.

Valamint ha nem megyek, azt le kell igazolni? Mert szinte sohasem hiányzok, így 2 szülőit simán eltudok passzolni rá. Valamint ha kérdeznek, mit mondhatnék? :\



2014. febr. 2. 16:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha nem vagyok túl indiszkrét, miért alakult ki benned ez a visszahúzódó magatartás, és szerinted miért? A mi osztályunkban is van egy-két ilyen ember, de simán bevonhatóak a beszélgetésekbe és programokba egy kis nyaggatás után.

Én nem mennék el. Mondjuk, nekem ez idegen, mert jó az osztályközösségünk, és hiányoznának az osztálytársak, plusz úgy érezném, kimaradnék egy fontos dologból. De ha ennyire rossz neked, és ekkora nyűg összezárva lenned velük, ne kínozd magad, ne menj el.

Mond meg az osztályfőnöködnek, hogy mi a helyzet. Talán segíteni is próbál, ha fontos neki az osztálya. :)

Simán igazolhatja a szülő, bármivel. Sőt, szerintem nem kell majd igazolnod, mivel suliba úgyse mész be, ha elmondod az ofőnek, tudni fogja hol vagy.

2014. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!