Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb az imax 3d vagy...

Melyik a jobb az imax 3d vagy a digitális 3d?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
imax
2010. jan. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És MÉRt?
2010. jan. 4. 17:02
 3/12 anonim válasza:

Egyértelműen az IMAX 3D, Az IMAX 3D-s filmeknél például polarizált lencséjű szemüveget kapsz, nem egy sima lapocskás piros-kék lencséjű papír szemüveget. Az én civil véleményem pedig az, hogy befelé is érzékeled a távolságot, a teret. Továbbá a digitális 3D-nél a vörös-kék térhatású technológiaa jobb és a bal szemnek szánt képeket egyetlen tekercsen kombinálja, feláldozva ezzel az élességet és a színminőséget., az IMAX-ben pedig 2 enyhén különböző szögből van felvéve a kép, a szemüveg lencséi pedig a megfelelő helyre "irányítják" a szemet, melyből aztán az agyunk egy képet kreál és lebegnek a térben a tárgyak.

Remélem segítettem.


U.I.: pl az Avatart vétek lenne megnézni IMAX 3D nélkül.

2010. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

És amúgy imax3d vagy bármilyen 3d-be nem rossz feliratosan nézni a filmet?

Én alapból csak feliratos filmeket nézek, de imax-ba?

2010. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Előfordulhat egy nagyon enyhe émelygés, de erre a megoldás: Szemüveg le, magad elé nézel, nem a képre, miközben elszámolsz magadban 30ig, normál gyorsasággal, majd szemüveg vissza és már élvezheted is újra:)

+próbáld meg az élesebb, hangsúlyosabb dolgokat figyelni,ne a "kismanót a vászon jobb oldalán, ha az eksön a vászon bal oldalán van. Ez is okozhat egy idő után fejfájást.


*Ha olyan veszélyes lenne már betiltották volna:)*


22:22-es voltam

2010. jan. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Jajj, mindig eszembe jut még valami.

Szóval, nem tudom, hogy feliratos filmeket gyártanak e, bármilyen 3D formában. Mert itt szerintem a látvány a lényeg és, ha a szövegre figyelsz, akkor lemaradsz a látvány nagy részéről.

A "rossz" jelzőt nem nagyon értettem, mire kérdezted.

A digital 3D-ben homályos a kép, az IMAX-ban nem*hogy miért, olvass vissza a 22:22-es kommentemhez*

2010. jan. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
őőő én pont az avatárt aba akarom nézni szoval csak az imex ben a jó?
2010. jan. 5. 13:19
 8/12 anonim ***** válasza:

A rossz jelzőt arra értettem, hogy ilyenkor a szöveg is 3D-ben jelenik meg, és hogy nem furcsa-e.

De amúgy tudom, hogy a látványra kéne figyelni, csak nem értem még annyira az angolt, néha amikor itthon nézem a filmeket csak a képet nézem, egy ideig értem mit beszélnek, aztán valamit nem értek, és mire lenézek már eltűnt a felirat.

2010. jan. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Vétek lenne kiadni DVD-n, vagy simán megnézni. Én IMAX-ben is láttam és gépen is. Elmondhatatlan a különbség.


Kommentelő-válaszoló! Nem láttam még feliratos IMAX 3D-s filmet, még csak trailer-t sem. A mozifilmek előtti reklámok a filmekről is magyarok:) ez persze nem azt jelenti, hogy nincs ilyen, hanem, hogy kicsi az esélye:) De, ha találsz valami ilyesmit, akkor is egy film erejéig érdemes félretenni a "feliratok filmek powa, mert angolt tanulok" dolgot:)


Üdv.: utolsó, meg az az előtti, meg az az előtti: D

2010. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2010. jan. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!