Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Új hobbiként rajzolni szeretné...

Új hobbiként rajzolni szeretnék, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször veszem észre magamon, hogy unatkozom és a számítógép sem köt le, hacsak nem éppen sorozatokat nézek. Úgy gondolom, hogy egy új hobbi kitölthetné az unalmas óráimat.


Meló miatt sajnos fizikailag fáradt vagyok, így a korábbi testedzést nem tudom folyamatosan csinálni, így gondoltam valami kreatívabbat kellene elkezdeni, ami az önkifejezés egyik legszebb módszere.


Nah, nem szaporítom nagyon a szavakat, szeretnék elkezdeni rajzolni, de korábban sohasem rajzoltam úgy igazán. A kérdésem tehát: Mivel és Hogyan kezdjek hozzá? Tudom nem kis séta lesz 0-ról megtanulni, de úgy tudom abszolút fejleszthető készségről van szó, kitartással és sok gyakorlással igenis megtanulhat az ember szépen rajzolni.


Szeretnék Épületeket, arcokat, egész alakokat és életképeket, szituációkat is rajzolni idővel.


Akik komolyabban űzik ezt a hobbit, azoktól kérdezem főleg, Hol érdemes kezdeni? Van-e esetleg valami könyvszerű, amit érdemes elolvasni?


Tanfolyamra nincs pénzem, csak saját magam, papír és ceruza áll rendelkezésre.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jún. 30. 08:16
 1/4 anonim válasza:
hány éves vagy? csak mert minél később kezded, annál nehezebb lesz.. és azért ahhoz tehetség is kell! de mind1, kezd szögletes testekkel, pl. téglatest, aztán kör alakkal, stb. amúgy van vmi honlap, asszem' rajzolj!" a neve, ot megmutatják a sorrendben, mivel kezdj a realista ábrázolásban. egyébként ha mégis meggondolnád magad, elmehetsz jobb agyféltekesre...
2014. jún. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok, nincs teljesen "fakezem" rajzórán mindig megdicsért a tanár, de komolyabban sohasem kezdtem még bele, ezért írtam, hogy 0-ról kezdem.


Egyébként a holnap tényleg nagyon jó, köszönöm szépen, megy a zöld ujj. :)



Továbbra is várom azok véleményét, akik hasznos tanácsokkal, tapasztalatokkal láthatnak, el, előre is köszi!

2014. jún. 30. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Én most az emberábrázolással kapcsolatban mondom el a tapasztalataimat. Vannak ezek a fabábúk, én ezeket tanulmányozva tudtam először élethű méretekkel egész alakot rajzolni. [link]


Arc rajzolásnál először a részleteknél kezdtem, szemeket, orrokat, szájakat, füleket rajzoltam, minél többet, és miután már jól begyakoroltam, akkor kezdtem el portrékat rajzolni. Remélem valamit segítettem, sok sikert! :)

2014. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Asszem mániákus vagyok... A hobbiként-re hobbit-ot olvastam többször is és komolyan elgondolkodtam XD ( Gyűrűk Ura mániás )


No de hogy hasznos legyen a válaszom is azért, linkelek neked egy nagyon jó oldalt ahol anatómiai figurákat tudsz forgatni mindenféle pózban, szóval tökéletesre tudod fejleszteni vele az emberi figurális rajzaidat. Én is ennek a segítségével rajzolok egyébként sokszor. Most egy képregényt kezdtem el vele és irtó hasznos :) Mind kezdőnek és profinak is egyaránt szerintem

: [link]

Jah és külön van férfi, női modell és van egy pár 3D kézmodell is. Hajrá sok sikert! :)

2014. okt. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!