Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Fegyvereknél hogy működik a...

Fegyvereknél hogy működik a hüvelykivetés?

Figyelt kérdés
a lövés után a fegyverben ugye ott marad a hüvely amég az ki nem üríti magát azt szeretném megkérdezni hogy a töltényűrből a hüvelyt hogy húzza és löki ki a fegyver ? Valami kampós dolog húzza ki vagy a nyomás ? és mi löki ki a hüvelyt miután kijött a töltényűrből? (már lőttem éles fegyverrel de még szétszedni nem szedtem szét egyet sem)

#fegyver #töltényűr
2014. aug. 5. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:

felautomata pisztolynal pl. igy:


https://www.youtube.com/watch?v=vWlWkBur4SA

2014. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi:D de azt nemláttam vagy nem vettem észre hogy hogyan löki ki . a következő golyó löki ki vagy mi ?
2014. aug. 5. 17:55
 3/5 anonim ***** válasza:
A maradek nyomas, a kovetkezo tolteny (amit ugye alulrol egy rugo tol), meg a megfeleloen kikepzett toltenyur, ami 'iranyba allitja'.
2014. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálom kicsit konyhanyelven elmagyarázni.


Tömegzáras fegyvernél magyarázom a működését hogy egyszerűbb legyen. A végén belinkelek pár képet is.


Betöltöd a fegyvert. Megfogod a szánt és hátrahúzod. A lőszer feljön a tárból és mikor elengeded a szánt akkor a zárnak nevezett alkatrész tolja a töltényűrbe a lőszert.


A zár az az alkatrész amin/amiben megtalálható az ütőszeg és az a "kampós dolog" amiről beszélsz amit úgy hívnak hogy hüvelyvonó.


A zár feladata hogy a töltényűrbe tolja a lőszert, megtámassza hátulról a lőszert (szakmai nyelven lezárja a csőfart, ezért nevezik zárnak) illetve amikor a zár teljesen előre kerül akkor a hüvelyvonó beleakad a lőszer hornyába vagy peremébe. A hüvelyvonót egy rugó támasztja meg, így van akkora mozgása hogy megfelelően beleakadjon a lőszerhüvely peremébe.


Tehát amikor elengeded a szánt: Zár betolja a lőszert a töltényűrbe->a zár lezárja a csőfart->a hüvelykivonó beleakad a lőszer peremébe


Elsütöd a fegyvert.


Mikor a fegyver elsül, a gáznyomás hátranyomja a lőszerhüvelyt, a lőszerhüvely pedig a zárat. A hüvelyvonó pedig a zárhoz húzza a hüvelyt, így stabilan megtartja hogy ne billenjen ki.


Amikor a szán az útjának kb. a kétharmadánál jár akkor a lőszerhüvely megakad egy pöcökbe. Ezt a pöcköt hüvelykivetőnek hívják. (tömegzáras fegyvereknél általában a hüvelykivető egy egységet képez a fegyver tokjával, ritkábban egy csap tartja a helyén)


A hüvelykivető pont a hüvelyvonó ellentétes oldalán van. (a hüvelyvonó általában jobb oldalon, így a kivető a bal oldalon szokott lenni) Az üres hüvely pedig akkora lendülettel jön hátra hogy amikor megakad a kivetőben akkor a hüvelyt kibillenti a helyéről annyira hogy a kivonó elengedi. Az hogy a hüvely így kirepül belőle az annak köszönhető hogy a hüvely igen nagy lendülettel jön hátra illetve amikor a kivonó karmáról lecsúszik akkor az is ad neki egy lendületet. (itt is segít az hogy a kivonót egy rugó támasztja meg)


A képek:


[link] (az a fényes pöcök amin a 336-os szám van, az a hüvelykivonó, ebben akad meg a hüvely és ez billenti ki a helyéről.


[link] (a "bolt face" a zárnak az a része ami lezárja a csőfart, az "ejector" a hüvelykivető, az "extractor" a hüvelyvonó (az a kampós dolog)


[link] (ezen a képen nincs rajta a zár, de nagyon jól kivehető rajta a hüvelykivető és a hüvelyvonó és a működése)


[link] (ez történik ha valami nem stimmel a hüvelyvonóval, mivel nem volt képes megfelelően megtámasztani a lőszerhüvelyt)


Még egyszer mondom hogy amit leírtam az tömegzáras fegyverekre vonatkozik. De a hüvelykivetés alapja mindig ugyan ez. Igazából annyi a különbség amíg a tömegzáras fegyvernél a hüvelyvonó célja hogy megtámassza a hüvelyt, addig a többi fegyvernél nem csak a hüvely megtámasztása, de a hüvely kihúzását is ez az alkatrész végzi el.

2014. aug. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az első képen az a fényes pöcök nem a hüvelykivonó hanem a hüvelykivető. Nekem is sikerült a végére belekavarodnom.
2014. aug. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!