Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit lehet vele kémlelni?

Mit lehet vele kémlelni?

Figyelt kérdés

van egy Celestron powerseeker 50AZ távcsövem (50/600).

kaptam hozzá 3 okulárt: 20mm , 4mm , 12mm és 2 barlowot. 1,5x és 3x.

Arra lennék kíváncsi hogy egy ilyen műszerrel mit láthatok az égbolton a Holdon kívűl.

barlowokat kipróbáltam az összes okulárral de akkora a nagyítás hogy szétesik a kép,és a távcsövön az élesítő nemképes ekkora nagyításokat javítani.



2014. aug. 16. 14:51
 1/5 A kérdező kommentje:
a Barlowokat csak a holdnál próbáltam ki,mással nem
2014. aug. 16. 14:53
 2/5 anonim ***** válasza:
A Jupiter holdjait és a Szaturnusz gyűrűjét biztosan fogod látni, de csodát ne várj: kicsi a frontlencse, és rövid a fókusz. Vagyis nagy nagyításokra nem képes a műszered, de kezdésnek azért jó.
2014. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod!

igen tudom hogy csodákra nemképes :)

már gyűjtök egy 200/1200 Dobson ra és egy scopium bolygó kamerára

2014. aug. 16. 23:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Hűha, külön-külön jó választás, de együtt nem fog működni, mert a Dobson-féle mechanikát nem lehet motorizálni, az viszont a fotózáshoz elengedhetetlen.
2014. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet motorizálni, de az azimutális állvány miatt a kép forog és értékelhetetlen lesz a kép.
2014. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!