Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Színházi színészek hogyan...

Színházi színészek hogyan tanulják meg azokat a hosszú szövegeket?

Figyelt kérdés

Hosszú a szöveg, és akkor még a komolyabba, vagy nehezebb szövegek még fel sem merültek :D

Mi a technikájuk, hogyan lehet ennyi szöveget elraktározni?



2014. nov. 5. 22:12
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a munkájuk. Erre tanítottak nekik technikákat a színészetin. Soknak még ráadásul tudományos monológot kell lenyomni, vagy csak úgy ahogy van összefüggéstelen hülyeségeket.


Egymásutánabn tudják az egészet, ahogy a kedvenc számod dalszövege megy fejből, ha egy kifejezés vagy szó eszedbe juttatja.

Az is segít, ha akcióhoz köthető, pl, színpadi mozgás, interakció tárggyal, személlyel...


Egyébként meg, a próbák alatt már unják is. Én nem vagyok profi, de részt vettem jópár év végi drámaelőadáson, két óra volt mind, és mire felgördült a függöny, mindenki tudta mindenkinek az összes szövegét fejből.

2014. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon egyszerű. Lehet, hogy csak a rutin, vagy a megszokás. Egyetemen is vannak módszerek rá. De többnyire az megy színésznek (Magamból kiindulva) akinek világ életében könnyebben ment a szövegek/versek tanulása mint a kortársainak.
2015. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!