Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit gondolt erről a szösszenet...

Mit gondolt erről a szösszenetről, írásról?

Figyelt kérdés

Nincsen eleje, vége, csak úgy írtam egyik este, nem hinném, hogy kerek történetet formálnék köré, de azért ezt a kis gondolatmenetet megmutatom.


Hirtelen


Vihar söpört végig a belváros utcáin. Felkarolt és megpörgetett minden földre hányt szemetet, hetilapokat, szakadt ételes papírokat, ételmaradékot, gyűrött újságpapírt. A háztömbök és az irdatlan felhőkarcolók közt lejátszó küzdelem a tetőfokára hágott. A szél süvítve cikázott végig a betonfalak mellett, megbolygatott minden masszív és ingatag testet. Majd a jeges esőcseppeket kapta ölbe, s míg mielőtt a földre ejtette volna őket, megtáncoltatta az utca sűrűje között. Verekedett a szemetes zsákkal, körüljárta hot-dogos bódét, megszédítette a kávézó teraszán a kopott asztalokat és roskadozó székeket, megsíratta az iskolakapu nehéz vasajtaját, keringőzött a napernyőkkel a mulatozó előtt, majd a leborult kólás üveget is messzire magával sodorta a magas pultról. Aztán hirtelen feltárult az ég ajtaja, és a mennyek vakító fénye egy pillanatra visszatükröződött a földi poklon, majd az ajtó mennydörögve záródott be a felhők mögött.


Nos, milyen?



2014. nov. 8. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért kattintottam ide, hogy jól megírjam, amit ilyenkor szoktam: értelmetlen, olvashatatlan, helyesírásilag nulla.


Csalódnom kellett. Tényleg se füle se farka, de impresszív, lendületes, jó.

2014. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm!

sietségemben az írtam a kérdésbe, hogy "gondolt", kijavítanám: "gondoltok"

2014. nov. 8. 13:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Véleményem hasonlatos az első válaszolóéhoz, szerintem is sokat fejlődtél az elmúlt időkben, és nagyon büszke vagyok rád. Örömmel olvastam, de remélem nem éred be ennyivel. :D

És végül, ahogy te szoktad, Üdv: W.G.

2014. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. nov. 8. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szépen fogalmazol, érdekesen írtad körbe a városban tomboló vihart! Az egyetlen mondat, amit túl soknak találtam az a következő: "Felkarolt és megpörgetett minden földre hányt szemetet, hetilapokat, szakadt ételes papírokat, ételmaradékot, gyűrött újságpapírt."

Nekem közben kicsit ilyen érzésem volt: Felkarolt és megpörgetett minden földre hányt szemetet, hetilapokat, szakadt ételes papírokat, ételmaradékot, gyűrött újságpapírt, egyesre írt esszéket, Ady verset, kiskutyát, hóbaglyot, Hannah Montana DVD-t, aloeverás papírzsepit, kopogtató cédulát.

Érted, amit mondani akarok :D Kicsit sok a felsorolás, de ettől eltekintve érdekelne a történet, amit köré építenél, ha így döntenél :)

2014. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a felsorolással van "gond". Nekem is nagyon tetszett, és főleg a felsorolás része, az, hogy hányféleképp írod le a tomboló szelet, hogy a tornádó hogy viszonyul a tárgyakhoz, stb. Nekem egy-két szóval, illetve egy-két képpel volt problémám:

"A háztömbök és az irdatlan felhőkarcolók közt lejátszó küzdelem a tetőfokára hágott"

-lejátszóDÓ (mivel a lejátszóDIK igéből képeztük)

-másrészt a háztömb és a felhőkarcoló nem küzd egymással semmiképpen. Ha eljutottunk idáig, akkor már nem táncoltat meg semmilyen napernyőt, hanem fújja az egész várost magával.


"megbolygatott minden masszív és ingatag testet"

-szerintem ilyen impresszív szövegbe sose tegyél olyan szavakat, hogy masszív, ingatag. A vihar és a természet leírása legtöbbször nagyon művészi, a befogadót kiragadja a mindennapi életből. Ezért zavaró, ha ilyen szavakat használsz. Ez kicsit olyan, mintha a Hófehérkét úgy mesélnéd el a gyerekednek, mint a Ghost Bustersben:

"Tehát a 7 törpe társtulajdonosok voltak egy kisebb bányavállalkozásban, és egy nap egy gyönyörű hercegnő költözött a házukba, aki ellátta a háztartást kosztért, kvártélyért, ami jó üzlet volt a számukra, mert nem kellett társadalombiztosítást vagy jövedelemadót fizetniük..."


" majd a leborult kólás üveget is messzire magával sodorta":

-már le volt borulva az üveg és csak utána sodorta le?

2014. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a véleményeket, igyekszem hasznosítani őket :)

és igen, a kólásüveg már le volt borulva... :)

Még várom a válaszokat.

(14/L)

2014. nov. 9. 17:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik :) Én is helyesírási hibákra és tömény unalomra számítottam, ahogy az első válaszoló, de kellemes meglepetés ért. Jól fogalmazol és szépen leírod, úgy hogy közben lendületes is. De abban egyet értek az előzővel hogy a "masszív" szó valahogy nem illett bele a jelenetbe.
2014. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2014. dec. 17. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!