Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlana valaki az írásról...

Ajánlana valaki az írásról szóló könyvet?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyat amiben értelmes dolgokat írnak. Köszi ;)

2014. okt. 9. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Parancsolj:

[link]

Hanna azért csak tudja, mit érdemes. :D Jobbára angol, ha magyar kell, akkor érdemesebb a netet feltúrni ("írástechnika" a kulcsszó), mert nagyon sok hasznos részt, cikket lefordítottak (pl. ő vagy Bea).

A legnépszerűbbek magyarul: Kezdő írók kézikönyve (szerintem borzasztó, de sokaknak segített); King: Az írásról (önéletrajz is egyben, én ezt tartom a legjobb művének, pár hasznos tanács, de tapasztaltabbaknak való); Egri lajos: A drámaírás művészete (sokáig beszerezhetetlen volt, hasznos, hogyan működik, épül fel egy történet, alapvető íréstechnikában nem segít). Amit én elolvastatnék mindenkivel, de senki sem olvasta az Arisztotelész Poétikája, tessék, MEK link, ingyenes:

[link]


Magyarul a neten a Boncnok, illetve a hozzá kapcsolódó szerzők blogjai, oldalai jó kiindulási alapot nyújtanak. (Plusz Jud írásai, inkább az LFG-n találod ezeket.)

Angolul nagyon széles a paletta, talán OSC-t javasolják kezdésnek, akit az író fele áld, a másik gyűlöl, de elolvasni az anyagait mindenképp hasznos. (Sokat lefordítottak tőle.)

2014. okt. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a boncnokot már végig böngésztem, ott hasznos tippek vannak és King Írásról című könyvét is beszereztem! A többit pedig átnézem, ezer köszönet a hasznos válaszodért! :)
2014. okt. 11. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!