Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Ti mennyi idő alatt tanultátok...

Ti mennyi idő alatt tanultátok meg a Fidrich metódust? F2l, OLL és PLL, vagyis mindennel együtt? Majdnem 1 hónapja gyakorlom, füzetbe is lerajzoltam mind a 119 algoritmust, de valahogy nem akar megmaradni a fejemben. Milyen módszert ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2014. dec. 20. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez elég változó, ki mennyi idő alatt tanulta meg. Sokban függ az egyén szorgalmától és attól, mennyi energiát hajlandó rászánni. Én pl áprilisban kezdtem, de OLL-ből még mindig csak kb 15-öt tudok.

Amit javaslok, hogy az F2L algoritmusokat NE tanuld meg, hanem intuitívan csináld. Egyrészt sokkal hamarabb meg fogod érteni a kockát, illetve úgy csak 78 algót kell megtanulni, az azért nem vészes. Amit javaslok, hogy napi 2-t tanulj meg, amiket aznap rengeteget gyakorolsz, h beépüljön az izommemóriádba.

2014. dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Napi kb 3-4-5 órát gyakorlok az OLL-t és a PLL-t úgydöntöttem a végére hagyom mert a legtöbb gond az F2L-el van, 52 mp a rekordom, és ebből vagy 40mp-et elvesz az F2L... Már egy ideje gyúrom de még mindig lassan megy. Pedig értem a kockát, és meg is látom hamar a párokat de valahogy nem jó :/ ( ha számít jelenleg egy stúdiós kockát használok, de ez egy aulong v2-vel sem lenne jobb max 10 mp-el).
2014. dec. 21. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez így van :) nem számít olyan nagyon sokat egy jó kocka, én láttam már 11 alatti időt stúdióssal. A 40-50 másodperces F2L az nem baj. Lassú nagyon, meg azt jelöli, hogy még van mit tanulni, és még messze nem érted a kockát (nekem 17 teteje a rekordom, átlagom 24 körül, de még mindig érzem, hogy rengeteg mindent nem tudok, és itt most nem csak az OLL-ekre gondolok, hihetetlen nagy terem van még fejlődésre), de mindenki így kezdi. Az F2L-t csak rengeteg gyakorlással lehet gyorsítani. És még mindig mondom, ne tanulj F2L algókat, amíg nem érsz le 20 másodperc alá (én is csak kb 2t néztem ki internetről). Amit csinálj, hogy oldj lassan is néha, amikor próbálsz rájönni olyanokra, hogy pl. hogyan válassz szét egy összeragadt párt leghatékonyabban, hogyan tudsz tükrözni egy OLL-t, ha esetleg a párja jönne ki, milyen fingertrickekkel érdemes egy adott PLL-t csinálni. Tehát ne mindig "ajtóstul ronts a házba", ne mindig gyorsaságra törekedj, mert sokkal hatékonyabb, ha gondolkodsz.

És amúgy az meg a legrosszabb ötlet, hogy először az F2L algoritmusokat tanulod meg (logikus lépésnek tűnhet, de nem az), mert nem leszel sokkal gyorsabb, cserébe minden állást bemagolt algóval fogsz megcsinálni, és sokkal később fog intuitívvá válni a rakás (jelentősen lassítja a kocka megértését), ami később nagyon vissza fog ütni, ha beletekintesz a nagyobb kockákba, amiknél már van, hogy 85-90%-ban intuitív a rakás.

2014. dec. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem! Máshol is kérdeztem már és mindenki ezt mondja, hogy Legyek intuitív, úgyhogy hagyom az időt és el kezdek a kockával foglalkozni, hogy jobban megértsem a mozgását ( közbe tanulom az oll, pll algókat ). Egyébként valaki küldött egy linket, amiben nagyon jól elmagyArázzák az f2l-t. Nem algókat mond, hanem csak hogy hogy oldjuk meg. + az aki a videót csinálta az is azt mondja, hogy az elején ne tanuljunk rá algókat: https://www.youtube.com/playlist?list=PLx2KtPYCEdxfIEcWT-qA6..
2014. dec. 22. 07:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha a továbbiakban ilyen, meg ehhez hasonló kérdések merülnének fel benned, ajánlom ezt az oldalt, itt valószínűleg gyorsabban és kielégítőbb válaszokat kapsz, mint a gyakori kérdéseken :) Meg ha Pesten laksz, szoktunk néha találkozókat szervezni.

[link]

2014. dec. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) egyébként éppen most léptem be a csoportba :D nem pesten lakok de smián fel tudok menni. Már kezd elég jól menni az f2l és azt találtam ki, hogy minden nap megtanulok egy oll, pll algót és egész nap azt gyakorlom, és ezt addig csinálom amíg meg nem tanulok az összeset.
2014. dec. 22. 12:56
 7/7 anonim válasza:
Én megnéztem pár videót a fidrich metódusból, és addig forgattam a kockát, amíg meg nem tanultam, így 40 mp a rekordom. Igazából ez nekem 1 hét alatt sikerült.
2015. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!