Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A marihuána egészséges?...

A marihuána egészséges? Nagyobb függőséget okoz, mint a többi drogok?

Figyelt kérdés
hallottam rola, hogy nem karos, es meg lehet egeszseges is..

2015. jan. 31. 16:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Baromsag.


KIS mennyisegben egeszseges,nem alakit ki olyan mertékű toleranciat,csak sokara leszel függő.


De ettől függetlenül hosszú tavon komoly kognitiv karosodasokat okoz.

2015. jan. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen tudatmódosító szer sem egészséges, viszont a marihuána kevésbbé káros mint az alkohol. Ez egy tény. Ugyanakkor gyógyszerként is használható, pl.: ízületi fájdalmak csillapítására, glaukómára, rákosok és AIDS-es betegek étvágyának növelésére kitűnő gyógyszer. Inkább füvezz mint igyál!
2015. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
19%
Inkább egyiket se csináld. Szánalmas amikor a drogimádók potenciális alkoholistaként kezelnek mindenkit.
2015. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kezelek senkit alkoholistaként, csak álszentségnek tekintem a problémamentes használók kemény drogosként való beállítását. Ahogy mértékletes ivás, úgy mértékletes füvezés is létezik, egyik sem jobb a másiknál.
2015. febr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikot az alkohol imádók potenciális függőként tekintenek normális emberekre, na az szánalmas :D
2015. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Ezt a felállítást sokan alátámasztották:

[link]



Bocs a hosszú linkért...

2015. febr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
érdekes, bár én úgy tudom a fű nem okoz fizikai függőséget, tehát ha vki keményen használja és hirtelen leáll vele, akkor nem lesz olyan hatása mintha cigivel, vagy alkohollal tenné ugyan ezt, inkább csak amolyan mentális függőséget okoz, tehát inkább csak a megszokás miatt lehet egy idő után nehéz abbahagyni.
2015. febr. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
En is szoktam havi 2-3x és valóban igaz amit az előttem lévők írtak. Az alkohol sokkal károsabb a fűnél. PL: en 2-3 szori füvezés helyett ha innák akkor másnapra hulla lennék valamint tövv méreg anyagot is vinnék be a szervezetbe(az ivást bulira értem ahol nem 1 pohár pezsgőt iszunk). Plusz pont a fűnek, hogy 2-3 óra alatt kimegy a hatása ergo ha mész másnap melóba nem kell paráznod h még van benned kicsi :) Én csak ajánlani tudom a pia helyett főleg ha dolgozol és másnap meló.
2015. febr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
na ja, pont ezért szeretem én is, elég egy joint, +1-2 sör, és ugyanúgy megvan a hangulat mintha berúgnék, reggel viszont egyáltalán nincs másnaposság, rosszullét, sőt, már a hazatéréskor is józan vagyok. Ilyen használatra, meg néha hogy viccesebb legyen a film stb. nagyon jó dolog.
2015. febr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
A marihuána is drog, legyen az bármilyen enyhe is. Az viszont tény, hogy mindenkire másképpen hat és ezért mindenkiben más reakciót vált ki. Hosszú távon biztos, hogy függőséget okozhat, amit aztán elvonási tünetek is követnek. De kérdem, én miért van szükségünk ilyen romboló „szerre” ha lehetőségünk van más valódi „megerősítésekre”? Számtalan módja van annak, hogy kiválasszuk a magunknak megfelelő „eszközt” illetve hobbyt, amelyek valódi örömet és pozitív változást hozhat az életünkben.
2015. febr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!