Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen ikhket-gyűjtést tudtok?

Egy naaagy fan kérdése:

Milyen ikhket-gyűjtést tudtok?

Figyelt kérdés
Ha vannak itt kezdő/profibb írók: mit csináltok, ha nem megy? Ha nincs ötletetek vagy csak egy nagyon alap kiindulási pont? Minden választ köszönök! :)

2015. febr. 6. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is: IHLET

Másodszor:

Csak akkor fogok bele valamibe, hogyha a puszta ötleten túl van már. Ha nagyon tetszik az ötlet, akkor nagyon foglalkoztat, és nem tudok szabadulni tőle. Egyre több ötlet jut az eszembe, és így válik egy történet csírájává.

Van olyan, hogy alkotói válság. Ezt a főzéshez tudom hasonlítani. Van, amihez meg kell várni, hogy felforrjon a víz, van amit két órán keresztül kell főzni, és addig semmit nem tudsz csinálni. Hagyd, hogy a történet is főjön a fejedben.

2015. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsánat: ihlet.

Köszönöm a választ! :)

2015. febr. 7. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Meg lehet próbálni mástól ötletet kérni! Itt persze rengeteg negatív hozzászólás fog érni, hogy " inkább ne is írj, vagy ne írjam meg helyetted? ezt neked kell tudnod"stb...

Az én véleményem az, hogy rengeteg emberben van kiváló írói képesség, tökéletes fogalmazási készség, viszont talán nem annyira hatalmas a fantáziája, ami elég egy könyv megírásához. És persze rengeteg olyan ember is van, akinek hatalmas a fantáziája, rengeteg ötlete van, és nem tud leírni 5 összefüggő értelmes mondatot, mert nem megy és kész, így szerintem hatalmas ötletek vesznek oda :) Na ezeket az embereket kell összetalálkoztatni, megpróbálni együtt dolgozni!

Az én esetemben a helyzet a következő: rengeteg ötletem van, mindig meg van a sztori, de gyakran elakadok olyanoknál, mint kéne egy név, egy foglalkozás, és akkor ezt a barátaimra bízom. Ráírok valakire spontán, hogy mondj egy férfi nevet, vagy mondj egy állatot, és végül akármilyen nevetséges dolgot is ír, beleírom, aztán hagy örüljön, hogy szembetalálkozik majd a saját teremtményével :)

2015. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok pedig imádok írni, de semmi ötletem. :) (Eddig sajna nem találtam olyan embert, aki hajlandó "osztozni" a sztorin)
2015. febr. 20. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:
(az előző vagyok) Milyen témában szeretsz írni? Én nem vagyok irigy, írj privibe, és ötletelünk valamit :)
2015. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!