Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mennyiben változtatná meg a...

Mennyiben változtatná meg a világot, ha bebizonyosodna, hogy az "éter" vagy a "nyugvó rendszer" létezik?

Figyelt kérdés

A speciális relativitáselmélet alapul véve azon belül a hosszúság-kontrakciót és az idődilatációt.

Mi van,ha a nyugvó rendszer csak akkor figyelhető meg,ha veszünk két egyenletesen mozgó rendszert.Két egymástól független,de mégis inerciarendszerben elhelyezkedő megfigyelőt.

Szerintem a nyugvó rendszert csak akkor találhatjuk meg,ha a két rendszert egynek tekintjük.

Mind az idődilatáció és a hosszúság-kontrakció,csak azért valósul meg mert a két rendszer egy és ugyanaz.Ha úgy tetszik ugyanabban a "dimenzióban" vannak.A többi rendszer pedig más dimenzióban helyezkedik el.

Ez pedig szerintem bontja a szuperhúr elméletet is.



2015. ápr. 7. 17:47
 1/3 A kérdező kommentje:

Bár könnyen megesik,hogy hülyeségeket beszélek és félbe is kell hagynom pillanatnyilag ennek a további tanulmányozását-bizonyítását. (belebonyódtam)

Talán alvás után jobban bele látok.

2015. ápr. 7. 17:53
 2/3 anonim ***** válasza:

"Mind az idődilatáció és a hosszúság-kontrakció,csak azért valósul meg mert a két rendszer egy és ugyanaz.Ha úgy tetszik ugyanabban a "dimenzióban" vannak."


Értem amit mondani akarsz de ekkor pont hogy nem valósul meg se kontrakció se idődilatáció. Ilyenet csak a két rendszer között értelmezünk de ha a két rendszer egyszerre mozog akkor nulla a diferencia tehát jól mondod a két rendszer "egy".


A többi inkább hülyeség ,biztos hogy érted a szuperhúr elméletet? inkább menj aludni

2015. ápr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a modern fizika már olyan mértékben alapoz a relativitáselméletre, hogy merőben valószínűtlen, hogy egy ilyen abszolút nyugvó rendszer létezne, amelyben a természeti törvények alakja más, mint az ehhez képest mozgóban. A relativisztikus kvantummechanikának és a kvantumtérelméleteknek is a relativitáselmélet az egyik alapköve, tehát nem csupán arról van szó, hogy maga a relativitáselmélet van alátámasztva kísérletileg, hanem az erre épülő többi elmélet is.


Igencsak nehéz volna mindezek után azt kimagyarázni, hogy hogyan létezhetne mégis egy abszolút nyugvó vonatkoztatási rendszer. Amely persze lényegénél fogva globális kell legyen, amely a teljes Univerzumot lefedi. És már itt bukik a dolog, mert akkor nincs sem általános relativitás, sem görbült téridő, sem a gravitáció magyarázata, holott ezek mind elég jól illeszkednek a megfigyelésekhez.

2015. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!