Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mégis mi az a szerepjátékos blog?

Mégis mi az a szerepjátékos blog?

Figyelt kérdés
Annyi blogot látok akik szerepjátékkal foglalkoznak, de végül is mi is ez? Történetet írnak közösen, esetleg csak beszélgetnek a témáról? Elképzelésem sincsen, a válaszokat elôre is köszönöm!

2015. jún. 15. 05:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Végül is a "közös történetírás" áll a legközelebb a valósághoz. Ezeken az oldalakon minden játékos kér magának egy karaktert, megadja a nevét, meg egyéb dolgokat attól függően, hogy mit követel az oldal szerkesztője.


Ha a karakterét az admin elfogadja, akkor mehet is a játék. Tegyük fel, hogy három ember játszik, X, Y és Z, mindegyiküknek van egy-egy karaktere. Maga a játék általában úgy szokott kinézni, hogy van több helyszín (erdő, hegy, tó stb.), és ezek közül kell egyet kiválasztani, majd később lehet átvándorolni, ahogy megy előre a cselekmény. És akkor hozzászólásírással lehet előrevinni a történetet (ezeket a hozzászólásokat hívják "reag"-nak, ami a "reagálás" szóból származik). Például így:


X hozzászólása:

Sűrű, sötét felhők tarkították az éjszakai eget, amikor Karakter elhatározta, hogy elhagyja az otthonát. Jelenleg egy barlangban kuporog, megérezve a eső jellegzetes illatát. Vihar készülődik.


Y hozzászólása:

Neve Sincs épp a puskáját akasztotta a vállára, és morgolódott az időjárás miatt.

"Csudába, az orrom hegyéig se látok ebben a sötétben... A lámpám is tönkrement..."

Mintha a sors akarata lett volna, Neve Sincs abban a pillanatban megbotlott egy kőben, és elesett.


X hozzászólása:

Karakter megriadt.

"Valami van odakint!"

Óvatosan kikukucskált a barlangból. Jól látott a sötétben, ezért egyből kiszúrta az embert, aki nem messze tőle a földön hevert. Mély morgás tört fel a torkából, és lassan közeledett az idegen felé.


Z hozzászólása:

Nem Tudom Kicsoda a közeli sziklaszirt tetején üldögélt, és szórakozottan kattintgatta az elemlámpáját, amikor feltűnt neki, hogy nem messze tőle egy démon egy embert készült megtámadni. Felugrott, és ahogy csak bírták a lábai, Nem Tudom Kicsoda az idegen ember megmentésére sietett. Útközben rántotta elő a démonölő kardját, egy pillanatra sem lassítva.

//Nem Tudom Kicsoda elhagyja az XY-hegységet és a ZQW-erdőbe megy//



Oké, ez most egy rögtönzött butaság volt, de valahogy így zajlik egy szerepjáték. :) Persze minden oldalnak megvannak a maga szabályai, pl. nem mindenhol idézőjelek (") közé kell tenni, ha a karakter gondol valamit, de ezt már az adott oldal szabályai tartalmazzák.

És vannak bonyolultabb rendszerek is, pl. valahol külön vannak a játékosok és a játékmesterek, aztán ott vannak a képesség-pontrendszerek meg minden egyéb, de ez is már az adott oldaltól függ.


Mindenesetre remélem, sikerült választ kapnod a kérdésre, de ha van még valami, akkor megpróbálok segíteni.

2015. jún. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huh, köszönöm szépen! Most már van róla elképzelésem milyen lehet és bevallom ôszintén, kedvet is kaptam hozzá. Csak még annyit, hogy szoktak konfliktusok lenni általában egy ilyen játékban? Például valaki nem ért egyet azzal, hogy valakinek a karaktere éppen azt teszi amit tesz. Olyankor mi e teendô?
2015. jún. 20. 11:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazán nincs mit, üdv a szerepezők között! :)


Az igényesebb szerepeknél mindig vannak bizonyos korlátozások. Például engedély nélkül nem sebesíthetnek meg téged súlyosan és nem is ölhetnek meg. Illetve szokták korlátozni a káromkodást, és a +18-as tartalmakat is. (Nem mindenhol, mert van, ami meg pont a +18-as témákra épül.)


Egyébként normális körökben általában nem a játékosok között van a konfliktus, hanem a karakterek között. De gondolom ez egyértelmű. A karakterek attól, hogy a játékban összevesznek valamin, a hozzászólásokat író emberek még nem utálják egymást. :)


Vannak a "neveldés" szerepjátékok is, nekem ezekkel nincsenek jó tapasztalataim (inkább az anime neveldékre gondolok itt). Ezek egy részének a lényege, hogy miközben szerepezel, játékpénzt is gyűjthetsz össze, és ezt fordíthatod arra, hogy egyre erősebé váljon a karaktered (vehetsz fegyvereket, képességeket stb.). És ez az "egyre erősebbé válás" eredményezi azt, hogy a játékosok a "hatalomra" mennek, az erőfitogtatásra, és a saját karaktereiken kívül nem nagyon értékelik a többi játékost. De biztos, ez alól is vannak kivételek vagy csak én látom túl negatívan a témát.



Egyébként, ha aggódsz a játékosok viselkedése miatt vagy, hogy befogadnak-e vagy sem (velem legalábbis szokott ilyen lenni), manapság nagyon népszerűek kétszemélyes szerepjátékok is (vagy ahol 3-4 ember áll össze játszani). Ezeket általában Facebookon, Deviantarton és egyéb közösségi oldalakon szokták játszani privát üzenetben (ismerősi-, baráti körben, vagy csak az interneten egymásra találó emberkék egymással).


Ha inkább ez érdekelne, jelenleg én is partnerhiányban szenvedek, de ha van olyan ismerősöd/barátod, akit esetleg érdekelhet a téma, megpróbálhatod rávenni erre. :)

2015. jún. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!