Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Valaki adna nekem egy ismertet...

DarkKnight kérdése:

Valaki adna nekem egy ismertetőt a marvel legújabb Secret Wars történetéről?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van valami csatavilág, csak azt nem tudom, mi az. Mi történik a hősökkel, mi lesz, mi az alapja a sztorinak, nagyon nem vagyok képben :( Tehát, tudnátok írni egy ismertetőt róla, lehet spoileres.

2015. szept. 19. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy nagyon vontatottan bevezetett történetről van szó, ami iszonyatosan bonyolultan és körülményesen, fél év alatt lett elmagyarázva - pedig nagyon egyszerű.

A lényeg: a Beyonders (Túlontúliak) elpusztítanak minden világot, alternatív idősíkot, stb. Doctor Doom viszont egy kis segítséggel legyőzi őket, és megszerzi a hatalmukat. De a létezés eddigre más teljesen szét van darabolva, azért még a jelen idősíkot és a Földet se lehet megmenteni. A különböző világból és idősíkokból összerakja a Battleword-öt (Csatavilág). Ebből van kb 20, akik között tilos az átjárás. Doom kb az istene a világnak, Doctor Strange a jobbkeze. Senki se tudja, mi történt csak Doom és Strange. Mindenki más számára a korábbi életről, világokról, nincs fogalma.

DE: egyrészt a Cabal (Thanos és pár gonosz), valamint a normális Marvel univerzum pár hőse (Mr. Fantastic, az új női Thor, Pókember) egy-egy szerkezettel túlélik az egészet, és mikor 8 éves a Battleworld, felbukkannak.

És akkor itt jön a balhé. Doom bepöccen, megöli Strange-t. Nem tudni mi lesz, mert még 3 rész nem jött ki.

DE: most jön a Marvel hülyesége: elcsúsztak a kiadással, ezért közbe már 2 hete kezdenek kijönni a Secret Wars utáni világ első képregényei. Ebből tudni lehet, hogy kb visszaáll a korábbi világ, pár változtatással: több alternatív világbeli karakter átkerül a normál idősíkba (Old Man Logan, Ultimate Spider-Man, stb), páran meghaltak (Mr. Fantastic, Invisible Woman), páran eltűntek (Küklopsz).


Összességében szerintem nem érte meg az egész. A történet alacsony színvonalon, túlbonyolítva van megírva. Nem éltek a lehetőséggel, hogy vagy egy reboot legyen, vagy pedig sok karaktertől elbúcsúzzanak, akik 50 éve állandóan a színen vannak.

2015. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!