Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Szeretem a spanyol zenét, de...

Szeretem a spanyol zenét, de ki nem állhatom a sablonos szappanoperáikat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rühellem a sok sablonos vackot, ami mind csak arról szól, hogy a szegény csaj betéved a gazdag házba, belezúg a gazdag srácba, az is belé. Persze a srác családja ellenzi, de ők akkor is kitartanak, ha 100 műbalhé történik is és ha 1000x is kell kimondani egy részben, hogy "Don akárki", "Esmaralda", vagy "Huan Miguel". Természetesen végül minden nagyon boldog lesz és minden jóra fordul. Van 1-2 (!) jó, de a legtöbbsége egy kalap trutyit nem ér, mégis még a csapból is ezek folynak.

Viszont a spanyol zenével nincs semmi bajom, sőt kimondottan szeretem.

Más is van ezzel így?

Ui.: Aki lehordana, hogy ő márpedig szereti az ilyen sorozatokat és csináljak jobbat azoktól elnézést és inkább ugorja át ezt a kérdést, nem akarok ebből háborút.



2015. okt. 1. 06:50
 1/5 veterán vas ***** válasza:

Nem vagy egyedül ezzel a szemlélettel.

Nekem is tetszik a dallamos spanyol zene, viszont lábrázásom van az "elrabolt gyermek", a "szerelmes szobalány", vagy a "zokogjunk együtt" jellegű filmrészletektől.

Gondolom egyetértünk abban, hogy mennyire életszerű, amikor Don Lukrécio de la Pasta, egy álmos hétköznapi reggelen - kedvenc almásderesén- kilovagol a közeli ranchra, megnézni, hogyan haladnak az olajbogyó betakarítással a munkások. :) Természetesen a lovagláshoz csakis hófehér szmokingot és eredeti texasi cowboy-kalapot visel. Kezében a kedve rinocéroszbőr korbácsát tartja, mert ez olyan macsós(de lehet, hogy matyós, mert a dédapja magyar származású). Na itt találkozik aztán Puniellával, aki anyátlan-apátlan árva (emellett piszkos kócos és tolvaj) de a négyszáztizenhatodik részben úgy is kiderül, hogy egy kasztíliai hercegnő. Nem folytatom, nehogy lelőjem a poént. (vagy a rendezőt)


Szóval az a kérdés, miért vonsz párhuzamot a zene és a filmsorozat között?

Mert pl. én nagyon szeretem az Andok-beli pásztorok pánsípos népzenéjét zenét, de még sosem néztem meg, egy perui indiánok által forgatott filmet.

(gondolom azért, mert nincs)


Lényeg: élvezd a zenét, és hagyd a fenébe a sorozatokat. :)

2015. okt. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehetőleg ne hasonlítsuk össze a spanyol zenét a dél-amerikai szappanoperákhoz...
2015. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs, keverem az ilyen déli népeket! :D Az ilyen Dél-Amerikai zenére, illetve minőségi sorozatokra gondoltam, bár a spanyoloknál is bőven van jó zene és minősíthetetlen szappanopera.
2015. okt. 1. 16:52
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért vonok köztük párhuzamot, mert mégis egy kultúra, még ha két másik oldala is.
2015. okt. 1. 16:55
 5/5 anonim ***** válasza:
2015. okt. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!