Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Nemrég kezdtem egy blogot...

Nemrég kezdtem egy blogot amin főleg azok a történetek lesznek amiket én írtam. Benéznétek és írnátok véleményt?

Figyelt kérdés

Még nincs rajta túl sok minden, de már raktam föl olvasnivalót amit írtam. Ne javasoljátok, hogy osszam meg közösségiken mert direkt nem akarom, mert nem szeretném,ha azok közül akik olvassák többet lássanak egy képnél, vagy névnél. Persze semmi baj,ha ismerősök rátalálnak, csak mégsem szeretném ott reklámozni. Ezek a történetek fantasy és/vagy horror témájú történetek lesznek. Sokat jelentenének a vélemények :)Előre is köszi annak aki veszi a fáradságot és elolvassa! 15/L

Blog linkje:

[link]



#történet #blog #horror történetek #fantasy történetek
2015. nov. 14. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Vélemény (és inkább tőlem halld, mint mástól): Egy sort sem olvastam el. Ránéztem, fél percen belül bezártam.


Hogy mások ne járjanak így, nagyon ki kellene kalapálnod a blogod kinézetét:

1. Ha van is zene, ne induljon automatikusan! Rengeteg fiatal hallgat zenét netezés közben, és nagyon zavaró, ha valami automatikusan elindul mellette.

2. Dizájnilag ez egy állatorvosi ló. Nincs gond azzal, hogy ha nem tudsz hű-de-különleges dizájnt összehozni magadtól, de az a minimum elvárás, hogy esztétikus, logikus felépítésű és könnyen olvasható legyen a blogod.

- Sokkal jobban kellene tagolni a szövegedet. Vagy bekezdéseket csinálj, vagy nagyobb térközt hagyj a bekezdések között, de ezt így szenvedés olvasni.

- Az übergáz, hogy a betűtípus, amit használsz nem írja az összes magyar, ékezetes betűt. Cseréld le! (Ha le akarod tesztelni: "árvíztűrő tükörfúrógép" - ez tartalmazza az összes ékezetet)

- Betűméretet, betűtípust, szín nem váltogatunk csak úgy. Kell, hogy legyen benne valami logika, máskülönben nagyon zavaró az olvasóid számára. Érdemes maximum 2 betűtípust használni (címek, fejlécek + szövegtörzs) és a betűméretet is ez alapján változtatni.

- A színeid csak úgy lógnak a levegőben. Van aranybarnás fejléced, van lila színű háttérképed, van zöld színű szövegháttered, narancsszínű zenelejátszód, rószaszínes egered, lila, vörös és fekete betűszíned, nekem meg fejfájásom és hányingerem tőle: nemcsak katyvasz, de ütik is egymást ezek a színek. Fogj egy sémát (mondjuk lila-fehér-fekete) és azt vidd végig!


Félre ne érts, tényleg nem gond, ha magadtól nem megy. Lőjj valami ingyenes témát (google: blogspot themes), vagy használj mankót (pl.: [link] - egyik sem szégyen.


+1 tipp: "Ne javasoljátok, hogy osszam meg közösségiken mert direkt nem akarom, mert nem szeretném,ha azok közül akik olvassák többet lássanak egy képnél, vagy névnél."

Döntsd el, hogy szexelni szeretnél vagy szűz akarsz-e maradni, mert a kettő együtt nem megy.

Blogot népszerűsíteni meg úgy is lehet ám, hogy szociális vagy (írsz mások oldalára), linket cseréltek, vendégbloggerkedsz (ha valaki felkér) stb.


Az a baj, az az alapbaj a jelenlegi állapottal, hogy annyira rossz az ember szemének, annyira fárasztó olvasni, hogy ha egy érdeklődő arra téved, NEM fogja venni a fáradtságot, hogy beleolvasson - még akkor sem, ha amúgy zseniálisan jók az írásaid.


Egyébként nem maradtál le sokról, az irodalmi részhez kevésbé értek :)

2015. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőhöz csatlakoznék. Ránézésre borzalmas, kiég a retinám, nem tudom tíz másodpercnél tovább nézni.


Azonban ez a tíz másodperc is elég volt, ohgy észrevegyek valamit, amit az első azt hiszem, kihagyott: a rengeteg dőltbetűs kiemelést. Egyszer-egyszer ez elmegy, de neked minden második mondatodban ki van valami emelve dőltbetűkkel - ezzel egyrészt idegesítővé teszed a szöveg olvasását, másrészt elvész a kiemelés valódi ereje - hiszen ha mindent kiemelsz, akkor kvázi semmi nincs kiemelve.


És komolyan: kreálj valami értelmesebb színösszeállítást, mert egyszerűen nem lehet elolvasni. Fáj a szemem tőle.

2015. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fuh hát köszönöm a tanácsokat, egyébként a színösszeállításon én is gondolkodtam, de változtattam rajta.
2015. nov. 14. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!