Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Írtam egy verset. Véleményezné...

Írtam egy verset. Véleményeznétek? 14L

Figyelt kérdés

Fekete méreg


Csillogó, köpcös üveg pihen az asztalon,

benne sűrű, sötét méreg, mellyel magam vigasztalom.


Egy csepp ebből, s az élet elszáll,

nem marad más, csupán egy marék föld, s néhány fűszál.


Átható, szagtalan, alattomos nedű

bármily kevés, az íze oly keserű.


Szörnyű kínnal sújtja mind, ki vétkes,

ki csupán ártani, elvenni képes.


Kortyolj csak bele! Hatását lassan érzed,

mikor már sűrű, s maró a véred.


Minden tagod reszket, bár szíved égő katlan,

az összes kín rád lel, mit egy bűnös kaphat.


Lassú, keserves halál vár reád,

s úgy iszod majd, mint mások a teát.


Mit sem sejtve hörpintesz egy nagyot,

s kezdhetsz gondolkozni, vanod kire hagyod.


Homlokodra gurul egy kövér verítékcsepp,

már érzed, a kaszás szele megérintett.


Nyelsz egy nagyot, de mintha penge futna végig torkodon.

Ha van még hited, s erőd, a végső imádat mormolod.


Égsz a vágytól, de zsibbad a tested,

lelked tavát most feketére festem.


Félhetsz nyugodtam, nem remeg meg kezem,

a halált hozó mérget beadom szívesen.


Oly gonosz e kotyvalék, akárcsak én

egy sötét árny tükröződik áldozatom szemén.


Vigyázz velem, őrizd jól földi létedet,

éld ki, ameddig élheted!


Egyszer megérzed fekete, keserű mérgemet!



Nos, hát ez lenne az én műalkotásom. És nem, nem vok depressziós, vagy szpichopata, csak egyszerűen imádok ilyen témájú verseket írni.

Olyan véleményeket nem kérek, hogy ez nem vers, meg nem jó a szótagszám, meg ilyenek. Próbáljátok versként értelmezni. Kifejtős véleményeket kérek! :)

14L



2016. márc. 18. 17:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
A lirikus joesi japocs kicsit erőltettett. A grusuni rímek remekül sikerültek, már - mar ftitikusi szinteket idéz. 8\10
2016. márc. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha Petőfi írta volna hót ugyanezt, akkor mindenki olvadna, de mivel te írtad, így... "semmi értelme nem lesz".


Nincs ezzel semmi baj. Lekötött, nem? Élvezted, ugye? Na, ennyi. Meg is volt a haszna. Csak majd égesd el, nehogy ki***ssz a következő generációval, hogy 300 év múlva fellelik, aztán meg kell majd az iskolában tanulnia a gyerekeknek.

2016. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, most nincs agyam kifejtős véleményt írni, de nekem nagyon tetszett! Olvasnék még tőled verset! :)

24/N

2016. márc. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszett, ez a lényeg :) volt benne pár rész, ami nekem kicsit furán hangzott, vagy nem is tudom hogy mondjam, de összességében nagyon jó lett! :) csak így tovább ;) ja és ne hallgass a másik válaszolóra, nehogy elégesd a versed!

(ha írsz még valamit, el tudnád küldeni nekem? :) felkeltetted az érdeklődésem :) )

15/L

2016. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Természetesen, tudok még küldeni. Én rosszabb véleményekre számítottam. Persze még várom a válaszokat! :)
2016. márc. 18. 18:06
 6/14 Zeusz105 válasza:
63%
Nem mindenhol van rímhatás. De ahhoz képest nem rossz. Én 4 éve írok verseket, 165 versem lett.
2016. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5 igaz, ezt néha én is észreveszem. Én 5 évesen írtam az első, cirka 3 soros "versikémet". Hát, elég sajátos lett, de legalább nagyjából rímel XD.

Szerintem én még 50 versen sem vagyok túl, nem még 100-on.

:)

2016. márc. 29. 18:42
 8/14 A kérdező kommentje:

#5 "ahhoz képest nem rossz" Elfelejtettem megkérdezni, hogy mihez képest?

Ja, és amúgy mindenkinek megy a zöld mancs! ;)

Várok még válaszokat!

2016. márc. 29. 19:07
 9/14 anonim válasza:
100%
Szerintem tök jó,nekem tetszett.Jók a rímek!:)
2016. jún. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Néhány gyenge, erőltetet rím - érződik, hogy nem rágtad őket eléggé - beárnyékolja. Az E/2- után E/1-be és E/3-ba történő ugrás zavaró. "A már érzed, a kaszás szele megérintett" és még egy-két rész esetlen. Ez például azért, mert a halált kaszásként írod le, de a kaszásnak nincs szele, az a halálnak van - az egyik esetében egy erő emberi tulajdonságokkal történő fleruházásáról beszélünk, a másikban pedig az erő érzékeltetéséről a "mi világunkban"? Szóval ez így már túl sok volt, elég egy hasonlat, metafora...


Nem lehet elgészer elovlasni, amit az ember ír. Sosincs kész semmi, amit valaki alkot, mindig talál oylat, amit javítani lehetne. Tégy te is így, vedd elő pár nap, pár hét, aztán pedig év... múlva, és már csak szórakozásból is gondold át.


Biztos vagoyk benne, ha most nekilátnál, a következő 1-2 órában máris találnál olyat, amit sokkal jobbá tehetnél.

2016. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!