Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Melyik alkoholos markert...

Melyik alkoholos markert válasszam, miért?

Figyelt kérdés

Leirnatok hogy milyenek vannak, tapasztalatok velük, vagy melyikeket érdemes megvenni?

(Copic, Touch, Promarker, Chameleon, Noir, stb)

És hogy milyen papírt javasoltok hozzá, köszönöm <3



2016. ápr. 13. 21:18
 1/3 anonim válasza:

copic a legjobb, de a legragabb.

utana jonne a touch es promarker.

copic ciao-val jarnal a legjobban: ugyan olyan mint a copic sketch, csak kisebb, kevesebb szinben (180 a 358 helyett). de tokre meg eri mert olcsobb es nagyon jo.

copic papirt hasznalok copic ciao-val.

ha van meg kerdesed privibe kuldd :)

2016. ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan csak pár hónapja használok markereket, de a magam részéről cáfolnám, hogy a Copic lenne a legjobb.


Úgy értem, tény és való, hogy jó minőségű, számos előnye van (újratölthető, cserélhető hegyek, nagyobb színválaszték, stb.), de szerintem annyival nem jobb, vagy ér többet, mint amennyivel drágább a többi markernél.


Jómagam Promarkert használok és idáig meg vagyok vele elégedve (jelenleg 66 színem van, plusz ugye a blenderek, bár azokat őszintén szólva nemigen használom). Szettben kezdtem el gyűjteni, mert úgy sokkal jobban megérte (eBay-ről rendelve), mostanra azonban gyakorlatilag elfogytak onnan a kiárusításban lévő akciós Promarkerek, bár olykor-olykor megesik, hogy jó áron hozzá tud jutni az ember egy-egy szetthez. A Letrasetet időközben felvásárolta a Winsor&Newton. A minőség változatlan, de új, minőségibb hatású matricát kapott a termék, ami némiképp az árat is megdobta. Szóval a régi kiadás egyértelműen jobban megéri szerintem, mint a Copic, az újban már nem vagyok teljesen biztos, mert bár még mindig olcsóbb, már nem annyival.


Én a helyedben vennék egy Copic Ciao-t és egy Promarker-t is, mert azt csak te tudhatod, hogy neked melyik válik be jobban. Különbség igazából a filctollak végeiben van: a Copic Ciao és Sketch ecset és vágott véggel rendelkezik, míg a Promarker "sima" hegyes filctollvéggel és úgyszintén vágott heggyel. Mindkét, illetve mindhárom típus más és más színezési technikát igényel, de szerintem egyik sem rosszabb a másiknál. A Promarker típusú pici, hegyes fej az aprólékosabb munkákhoz alkalmasabb, míg az ecsetfejjel valamivel (tényleg nem sokkal) könnyebb összemosni, illetve bizonyos felületek színezése kényelmesebb vele (pl. haj, nagyobb felületek, stb.). A vágott véget én bevallom, nem sűrűn használom, az is inkább nagyobb felületek színezésére van elvileg kitalálva.


A Promarker javára mondanám még, ahogy mondják többen is (követek néhány művészcsatornát a youtube-on), a tinta minőségét, ami szerintem is jobb, mint a Copic-é, amelynél valamivel tisztább, egyenletesebb hatása van.


A Copic hajlamos "pöttyösen" hagyni a papírt, ha nem megfelelő felületen használod, a Promarkernél semmi ilyesmit nem tapasztaltam, mezei fénymásolólapon is ugyanolyan szépen és egyenletesen fed, mint markerpapíron. Természetesen a Copic is tud szépen fedni, de alapjáraton sokkal kényesebb a felületre, mint a Promarker és állítólag a saját márkás papírja sem az igazi hozzá. Ez persze nem kimondottan feltűnő, vagy zavaró, de ha közelről nézi az ember a rajzot, akkor azért látszik.


Tintamennyiség terén is a Promarkerben ránézésre több festék van, mint a Copic Ciaoban, a Sketchről nem tudok nyilatkozni, de szerintem körülbelül ugyanannyi lehet a festéktartalmuk.


Szóval amondó vagyok, hogy menj be egy művészellátóba (azt nem említetted, hogy vidéki vagy-e, vagy pesti) és próbáld ki, hogy neked melyik a szimpatikusabb. Ha pesti vagy, Promarkert a Pannoncolortól érdemes venni (Barabás utca), Copicot pedig láttam az Allee-ban, az Úristen! művészellátóban (József körút, a Rákóczi tér és a Blaha között), illetve a Neoartnál (Fertő utca).


Visszatérve a papírra, lehet kapni általános markerpapírt, illetve valamennyi nagyobb gyártónak van saját márkás papírja is, én általánosat használok. Részben bevált, mert valóban sokkal kevésbé folyik, mint sima papíron, de sajnos ez is hajlamos átázni, főleg ha több rétegben viszem fel a festéket. Sima papíron, festékhez való papíron, vagy kartonon is lehet velük dolgozni, de hosszú távon nem ajánlott, mert zabálják a tintát és hamarabb kifogy a marker.


Ami még segíthet, érdemes youtube-on (összehasonlító) videókat, kritikákat nézegetni, feltéve, ha tudsz angolul.


A többi marker kapcsán nincs tapasztalatom, de azért remélem tudtam valamicskét segíteni. :) Ha bármi további kérdésed van, írj nyugodtan.


***


Egy gyors pro-kontra így a végére az átláthatóság végett:


Promarker


Pro:

+ kiváló minőségű tinta

+ aránylag kedvező ár

+ tartósság (a Ciaohoz képest egy-egy filc tovább kitart)

- ár-érték arányát tekintve a legjobb, idehaza is kapható filctollmárka


Kontra:

- szűkösebb színválaszték (bár szerintem a Copicnál sok az úgymond "felesleges" szín, ennyit átlagember úgysem használ, de még átlagművész sem)

- nem újratölthető



Copic


Pro:

+ Bőséges színválaszték

+ Újratölthetőség (a töltőtinták ára valamivel több, mint egy Sketch markeré, azaz 2000-3000 Ft körül mozog és minden színhez külön kell venni, ha azok kifogynak)

+ Minőségi kialakítás


Kontra:

- Ár (újratölthetőség ide, újratölthetőség oda, a copicok ára igencsak borsos, a Ciao darabját 1100-1500 Ft-ért, míg a Sketch-et 2000 Ft körül, de inkább afelett vesztegetik, ez utóbbi tudtommal idehaza nem kapható, csak külföldről tudsz rendelni)

- Papírra való kényesség

2016. ápr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a Copicnál kimaradt, hogy az utántöltővel 15-ször (Ciao), illetve 12-szer (Sketch) tudsz egy-egy filcet újratölteni.
2016. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!