Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » MondoConra szeretnék menni...

MondoConra szeretnék menni cosplayben. Hogy készítsem el? Bővebben lent

Figyelt kérdés
A 2016-os nyári MondoCon-ra szeretnék cosplayben menni a Naruto-ból Zabuzának beöltözni. Veterán vagy haladó cosplayeseket szeretnék kérdezni hogy ezt mennyire nehéz elkészíteni és hogy, hogy kéne elkészítenem? Mit tanácsoltok miből készítsem a kardját? Mennyire rombolja a látszatot az ha cipőben megyek mivel nem tudom hogy mi van a lábán. :D Egyéb ötleteket szívesen fogadok kezdő cosplayező létemre.

2016. jún. 1. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Hú hallod én nem vagyok cosplayes, de értek a kézműves dolgokhoz azért. Jó nagy fába vágtad a fejszéd hallod:D [link] amúgy itt a kép róla, itt látszik mi van a lábán. A ruhája egyszerű varrás szempontból, fekete naci és fekete póló és azt az oldalsó díszítést rávarrod. Persze azért ahhoz hogy ól nézzen ki tudnod kell varrni. A kesztyűje és a cipője szintén varrós ha tényleg ilyet akarsz. A cipő szerintem megoldható egy papuccsal vagy szandállal amire kb egy lábkesztyűt húzol. A kard a problémás igazán...ha ilyen nagyot szeretnél az sok munka lesz. Én esetleg hungarocelből vagy a szerű anyagból próbálnám meg, de azzal nehéz dolgozni és ragasztani se lehet egyszerűen. Plusz kell hozzá valami bevonat. A fogantyú kemény kell legyen, de megfelelő mélységig benne is kell legyen a kardban különben félő hogy kiesik, vagy elnyaklik, törik a kard. Remélem sok időd van, mert első próbálkozásra nem biztos hogy sikerül, és ez nem 1-2 órás folyamat.
2016. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia, én cosplayer vagyok, remélem tudok segíteni. A ruhája egyszerű, ha nem tudsz varrni, simán nekiállhatsz keresni hasonló stílusú fekete ujjatlan felsőt és pamut nadrágot. Nagyon sok kezdő cosplayes választ olyan jelmezt elsőre, amit átlagos ruhadarabokból is össze lehet tenni.


A kesztyűt és a cipőt viszont varrni kell majd, de nem bonyolult munka, nem kell hozzá varrógép, kézzel is össze tudod hozni. Méteráru boltban mutasd meg, és segíteni fognak hasonló mintájú anyagot találni. Cipőnek én papucsot vennék, fekete anyaggal letakarnám a pántot, hogy olyan legyen mint az övé, aztán ráhúznám a megvarrt lábszárvédő jellegű dolgokat, amit visel.

A kesztyű és a lábszárvédő megvarrásához nézz szét a neten, rengeteg videó, blog van kezdő varróknak. Lényegében szinte csak egy "henger" formát kell varrnod és begumizni azt.


A kard valóban nehéz lehet elsőre. Cosplayeskénk én EVA foam - ból csinálnám a pengét, hungarocellből a fogantyút és az egészet bevonnám worblával. Ezek azonban nagyon drága anyagok, kifejezetten cosplayesek használják őket. Ilyen nagy kardra kifejezetten sokba kerülne és még is kell tanulni dolgozni vele, speciális melegítő eszköz is kell a formázáshoz. De persze ha van rá pénzed és bízol a kézügyességedben akkor belevághatsz.


Egyszerűbb megoldásként simán eva foam-ot vagy más keményebb szivacs anyagot használnék.

2016. jún. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2. Vagyok, csak most láttam milyen hosszú a kard fogantyúja, arra nem lesz jó a hungarocell, inkább szétvágnék egy műanyag vagy akár fa seprű nyelet méretre és bevonnám worblával, anyaggal, amivel kell.
2016. jún. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kardot én is EVA foam-ból csinálnám, de viszont fa nyéllel, Amit az előttem író írt a worbla, az teljesen tökéletesen fölösleges ilyen dolgokhoz. Attól, hogy valami sok mindenre jó, nem kell minden szarhoz használni.


Az Eva foam-ot lehelet vékony papírmaséval vonnám be, azt le lehet csiszolni simára. Aztán alapozd le, majd fesd. Fújós akril festéket használj.

2016. jún. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es, a worbla pont azt a célt szolgáljam mint a papírmasé, csak szebb lesz a végeredmény. Nem kell, nélküle is lehet jót alkotni, de ha valaki megengedheti magának, akkor szebb eredményt kaphat.
2016. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!