Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok erre a régi...

Mit ajánlotok erre a régi laptopra?

Figyelt kérdés

Cpu: Mobile Intel Pentium M 715, 1500Mhz (15 x 100)

Hewlett-Packard Hp Pavilion ze2000 (alaplap neve)

480MB Ram

Intel Extreme Graphics 2 (videókártya)

37.3GB-os Winchester van benne

Lehetőleg ne Windows-ot ajánljatok hanem Linuxot!

A lényeg hogy gyors legyen, alkalmas legyen maximum 480p youtube videó lejátszására, 720P-s filmek lejátszására (nem internettel) Ha lehetséges akkor fellehessen rá telepíteni a Heroes of Might and Magic III-at.



2016. jún. 9. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én Debian-t tennék rá, + Xfce, LXDE, FluxBox, vagy hasonló kis igényű asztali környezetet.
2016. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
480MB memoriaval te biztosan nem fogsz semmifele 720P-s videokat lejatszani ezen a gepen...
2016. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
Debian LXDE,de inkább IceWM.
2016. jún. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha a vidokártya integrált, akkor fel fogja zabálni a memóriát.

Amúgy a kijelző milyen felbontású? Mert lehet, hogy felesleges neked 720p filmeket nézned rajta. :)

2016. jún. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Tom Benko ***** válasza:

Virágcserepet vagy horgolt terítőt. Esetleg téli estékre mehet egy 720p-s videó, tök jól fog fűteni.

Egyébként a HoMM3-hoz elég egy Arch+twm+wine, utóbbi a szűk keresztmetszet.

2016. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen felbontású, a Trónok Harcát már néztem rajta 720p-ben. Az volt a leggyorsabb operációs rendszer szerintem de hibát jelez most indításnál lásd: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__egyeb-kerdesek__78..
2016. jún. 10. 14:22
 7/17 anonim válasza:
A Lubuntu egy bughalmaz,ezt tapasztalatból mondom(2 gépen is használtam huzamosabb ideig de mindig valami miatt le kellet váltani,nagyrészt driver hibák).A Lubuntu lényegében egy Ubuntu fork ami meg egy Debian Testing pár Non-Free tárolóval illetve más designel sokkal több hibával.Érdemes kipróbálni a Debian-t de ezt egy kicsit buherálni is kell de ha végeztél vele akkor atom stabil lesz.
2016. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mégis eddig a Lubuntu volt ami a leggyorsabb operációs rendszer volt a laptopomon.

A Debian XFCE-t próbáltam feltelepíteni felis ment de telepítés után felhasználó nevet és jelszavat kér és jelszónál semmit sem tudok írni... :(

2016. jún. 10. 14:44
 9/17 anonim ***** válasza:
Haaaat... amin a debian nem fut, az lehet hogy tenyleg kuka. Az egy annyira minimalista rendszer (xfce-vel meg aztan foleg), hogy ha az sem mukodik, akkor tenyleg maximum csipkes teritot tegyel a gepre vagy viragcserepet.
2016. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem bőven indulna ezen a laptopon, csak valami hiba miatt nem lehet jelszóhoz semmit írni...
2016. jún. 10. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!